Riigikohus lõpetas Tõnis Paltsu maksuvaidluse

Riigikohus ei võtnud menetlusse maksu- ja tolliameti kassatsioonkaebusi Tõnis Paltsu ja Toomas Peegi maksuvaidlustes. Sellega tühistati MTA maksuotsused täiendava tulumaksu määramise kohta Paltsule ja Peegile.

Vaidlustatud maksuotsustes leidis maksuhaldur, et viis AS Tele2 Holding (varem AS Levicom) aktsionäri, sealhulgas ka Palts ja Peek, võõrandasid oma aktsiad Rootsi ettevõtjale Tele2 AB, kuid tehing toimus Hollandis ja
Hollandi Antillidel asuvate äriühingute kaudu, väidetavalt eesmärgil hoiduda kõrvale tulumaksu tasumisest. Tõnis Paltsule määrati tasumiseks tulumaksu 12 095 046 krooni ja Toomas Peegile 13 517 324 krooni.

Tallinna halduskohus jättis Paltsu ja Peegi kaebused rahuldamata, kuid Tallinna ringkonnakohus tühistas halduskohtu otsused ning rahuldas kaebused ja tühistas mõlemad maksuotsused täies ulatuses.

Ringkonnakohus asus kõiki kohtuasjas kogutud tõendeid hinnates seisukohale, et tehingud ei olnud tehtud maksudest kõrvalehoidumise eesmärgil, vaid aktsiate koondamine välismaisesse äriühingusse oli majanduslikult põhjendatud.

Ringkonnakohus leidis, et asjaolud annavad alust väita, et välismaist äriühingut oleks tehingus kasutatud ka siis, kui kasu aktsiate võõrandamisest ei oleks tulumaksuga maksustatav.

Saarlasest ärimeest, endist rahandusministrit ja pealinna meeri Tõnis Paltsu Oma Saarel eile tabada ei õnnestunud. Küll aga edastas laupäeval Eesti Päevaleht online Paltsu hinnangu, et võit maksuameti üle hoidis ära ohtliku pretsedendi.

„Oluline on see, et sai ära hoitud kogu Eesti ettevõtjaid ja eraisikust maksumaksjaid ähvardanud ohtlik pretsedent. Selle pretsedendi alusel oleks maksuamet võinud lõpuks praktiliselt igasuguse ettevõtte tulu lugeda eraisiku tuluks olenemata majandustegevuse sisust ja olemusest,“ märkis Palts ajalehe online-väljaandes, lisades, et tal on kahju, et seitsme aasta jooksul said selles protsessis kannatada tema pereliikmed, vanemad ja sõbrad.

Toomas Peek on saarlastele ehk enim tuntud eelmisel aastal Saaremaal peetud mereparaadi staabiülemana.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)