Parimad leilitajad on saarlanna ja virulane

Parimad leilitajad on saarlanna ja virulane

 

Merepäevade raames toimunud leiliviskamise võistlustel suutsid osalejad viibida 138 kraadises kuumuses pea kolm ja pool minutit.

Naiste arvestuses jäi võit kodusaarele, meeste osas viis parima leilitaja au ära Kadrina saunaklubi esindaja.

Saaremaal esimest korda toimunud taolised võistlused meelitasid kohale neli naisvõistlejat ning 12 meesvõistlejat. Suure esindusega oli saabunud kohale Kadrina saunaklubi liikmed, kes saabusid otse Soomest, kus toimusid leiliviskamise maailmameistrivõistlused.

Juhendi kohaselt tuli võitjaks võistleja, kes suutis kõige kauem olla saunas, mille kerisele iga poole minuti tagant lisati veerand liitrit vett. Naistel oli algkuumuseks 90 kraadi, meestel 100. Kohal oli ka meditsiiniline teenindus ning selgitati ka välja, et võistlejal ei oleks alkoholijoovet.

Naiste seast eemaldati kõigepealt võistleja Lii, kes soovis minna sauna alasti, kuid reeglid nägid ette, et osaleja peab olema kas siis trikoos või päevitusriietes. Naiste võitja Maia Lillepõld (pildil) suutis saunas olla 2.48.

Selleks ajaks oli kuumus tõusnud 138 kraadi peale. Võitja ise ei pidanud sauna kuigi heaks. „Mis saun see selline on? Vihta pole, õlut pole,” muigas võitja. Naiste arvestuses teise koha saavutanud Anne Oolupi sõnul oli lõpuks tunne nagu põleks. „Kõrvalestadest hakkab tulitamine pihta ja siis läheb mööda selga vaikselt alla poole,” kirjeldas Oolup saunas toimunut.

Meestest oli parim Mati Mets, kes suutis kuumuses püsida 3.25. Mees ise ütles, et niiskus on kõige hullem. „Eks ta rohkem üks auruga võistlemine oli,” ütles Kadrinast tulnud võitja.

Kolmandaks jäänud Aare Välk tõdes, et leilitamise tase maailmas on tõusnud. „Kui eelmisel aastal sai viie ja poole minutiga eelringist edasi, siis sel aastal kuue minutiga enam ei saanud,” rääkis maailmameistrivõistluste tasemest Välk. Tema sõnul on Soomes toimuv võistlus suurejooneline.

„Kohal oli üle kaheksakümne osaleja 12 riigist. Lisaks Euroopale ka näiteks Jaapanist ja Hiinast. Hiinlane püsis küll ainult alla minuti,” rääkis MM 44. koha teeninud Välk. Tema sõnul mingit erilist nõksu saunas püsimiseks ei ole. „Kannatada tuleb,” ütles Välk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)