Piirivalvekaatrist saab huvialus (1)

Üleeile müüdi enampakkumisel 50 000 krooni eest Lääne-Eesti piirivalvepiirkonnale kuulunud kaater. Veesõiduki ostjaks oli Tallinnas asuv OÜ Relamiks, kes kaatriga Paatsalus huvireise korraldama hakkab.

Lääne-Eesti piirivalvepiirkonna avalike suhete spetsialist Janne Metsa sõnul oli kaater liiga vana ja aeglane ega suutnud täita piirivalve tööks vajalikke funktsioone. Kuuldust, et piirivalve töövahend müüdi meeste nappuse tõttu, Mets ei kinnitanud.

1962. aastal Turu linnas ehitatud kaater on 14 meetrit pikk ja 3,6 meetrit lai. Kaatri süvis on 1,5 meetrit ning maksimaalne kiirus kuni kümme sõlme.
Esimesel, 100 000 kroonise alghinnaga enampakkumisel kaater uut omanikku ei leidnud. Teisel pakkumisel 50 000 krooni eest veesõiduki ostnud OÜ Relamiks juhatuse liige Rein Feld sõnas, et kaater rändab esmalt Pärnu laevatehase remondimeeste kätte, kes selle huvialuseks ümber ehitavad.

Seejärel hakkab endise piirivalvekaatri uus kodusadam asuma Paatsalus, et sealses puhkekeskuses järgmisest hooajast huvireiside tegemist alustada. Feld’i sõnul hakkab alus sõitma Liivi lahe ja Väinamere piirkonnas ning piirivalvele aeglaseks jäänud kaater on nende jaoks täiesti piisava kiirusega.

Kaater peaks uute omanike kätte jõudma kahe kuu jooksul ning enampakkumisel riigivarana müüdud sõidukist saadud tulu läheb siseministeeriumile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)