Merepäevadel räägitakse meremehe prestiižist ja eetikast

Juba 1996. aastast alates toimub Kuressaare merepäevade raames Saaremaa Merekultuuri Seltsi eestvedamisel mereajaloo konverents, mis sel aastal kannab nime “Meremees. Tema prestiiž ja eetika”.

Homme kell 12 on huvilised oodatud SPA Meri hotelli konverentsisaali, kus neli kogenud ettekandjat räägivad teemadel, mis tutvustavad meremeeste elu-olu, nende mõtteid ja vaatenurki elule.

Põhiettekandes mõtiskleb Rein Albri Eesti mereakadeemiast teemal „Kas meremehe eetika on vajalik?”. Mereajaloolane Bruno Pao meenutab, milline oli meremehe kodu 19. saj. lõpul ning koduloouurija Valdur Lind vaatab lähemalt ning räägib reeder Jakob Aaviku majast Kuressaares.

Lii Muru, Kuressaare kolledži õppejõud, räägib tuletornidest ja nende kasutamise võimalustest kohaliku arendustegevuse soodustamisel.

Mereajaloo konverents on mõeldud kõigile huvilistele ja see on üks peamisi merepäevade mõtet tutvustavaid üritusi. „Merekultuuri Selts on seisnud hea selle eest, et merepäevadel oleks rohkem sisu ja kaalutlust,” selgitab konverentside vajadust seltsi liige Leo Filippov.

Aastate jooksul on räägitud teemadel, mis seotud merega, nii näiteks meresõidust enesest, sadamatest või üle mere põgenemisest. Seekord vaadatakse tõtt meremehega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)