Torgu põhikooli kadumine muudab sügisest Sõrve bussiliiklust (1)

Seoses põhikooliastme kaotamisega Torgu koolist, hakkavad valla kooliealised lapsed septembrist Salme põhikoolis õppima. Et kõik lapsed probleemideta naabervalda kooli ja sealt koju jõuaksid, viiakse kohaliku bussiliini marsruudis sisse muudatused.

Torgu vallavolikogu esimehe Mihkel Undresti sõnul on valla poolt esitatud Saaremaa maakonnaliine teenindavale bussifirmale GoBus nende nägemus bussimarsruutidest. Firma vastus koos hinnapakkumistega tuleb 15. augustiks.

Undrest lausus, et valla huviks on kõikide 1.–9. klassi minevate laste võimalikult lihtne ja kiire kooli ja koolist koju transportimine. “Oluline on, et lapsed saaksid hommikul kauem magada ning ei peaks pärast kooli põhjendamatult kaua kojusõitu ootama.”

Seetõttu ollakse nõus loobuma Sääre ringist, kust buss tavaliselt tühjalt läbi sõidab. Undrest lisas, et loomulikult pole kõik kohalikud elanikud otsusega nõus, kuid käitutakse enamiku huve silmas pidades. Volikogu esimehe sõnul eraldi koolibussi kui sellist Salmele sõitma ei hakka, kuid maakonna bussiliinil sõitmise tasub koolilaste eest vald.

Seda, kas Torgu kooli sügiseks tõesti ühtegi last ei jää, Undrest veel kinnitada ei soovinud. Volikogu esimehe sõnul on pedagoogid vanematega rääkinud, kuid selgitustöö tulemust võib näha alles 1. septembril.
Täpsed marsruudimuudatused, peatused, kellaajad ja hinnad selguvad pooleks augustiks, kui bussifirma GoBus on Torgu valla ettepanekule vastuse andnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)