Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva hakatakses tähistama 28. novembril

Tuleval aastal tähistab Eesti Vabariik 90. juubelit. Ümmarguse tähtpäeva puhul on plaanis korraldada mitmeid toredaid aktusi, pidusid jms üle kogu riigi.

Aastapäevaüritusi koordineeriva töörühma EV90 juhi Toomas Kiho sõnul on peoaasta eesmärgid lihtsad, nimelt kinnitas peaministri nõunik ja ajakirja Akadeemia peatoimetaja ajalehele Postimees, et juubeliaasta üritustega loodetakse süvendada Eesti kodanikes oma riigi tunnet.

Eesti Vabariigi 90. aastapäeva avaüritus toimub juba sel aastal. Vilgas ettevalmistus Eesti rahva päevaks on juba käimas ka Saaremaal.
Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peeters ütles Oma Saarele, et seoses Eesti Vabariigi 90. aastapäevaga korraldatakse kõikides maakondades üheaegselt 28. novembril rahvalik üritus ning kõrvale ei jää siin ka Saaremaa.

Peeters lisas, et Saare maakonnas saab vabariigi aastapäev alguse Kuressaare kultuurikeskuses, kuhu on esinema kutsutud Antti Kammiste ja Ivo Linna.

28. novembril tehakse ka teleülekanne Estonia kontserdisaalist, kuhu on palutud Riigikogu endised ja praegused liikmed, kirjutab ajaleht Postimees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)