Saaremaa purjetajad sõidavad tiitlivõistlustele

Kolm Saaremaa Merispordi Seltsi purjetajat sõidavad Eesti koondise koosseisus purjetamise maailmameistrivõistlustele.

Kaarel Kruusmägi ja Liina Kolk osalevad Hollandis Haagis toimuvatel juuniorite maailmameistrivõistlustel Laser Radial klassis ning Aksel Artus läheb Austriasse, kus Achensee järvel toimuvad Zoom8 klassi maailmameistrivõistlused.

Radialil medal sihikul

SMS treeneri ja Laser Radial paadiklassi Eesti koondise peatreeneri Argo Kruusmägi sõnul asub Laser Radiali klassis võistlustulle üle 200 noormehe ja pea 70 neiut. Saarlaste parim senine saavutus on Kaarel Kruusmägi 15. koht eelmise aasta maailmameistrivõistlustelt. Liina Kolk on sel aastal osalenud juba täiskasvanute MM-l, kus tuli leppida 103. kohaga.

Treeneri sõnul praegu erilist spetsiaalettevalmistust tiitlivõistlusteks ei teha. „Tavaline rutiin,” sõnas Kruusmägi. Eesmärkidest rääkides ütles treener, et Liina õnnestumiseks loetaks tulemust üle 50%. Kaareli puhul on plaani võetud Euroopa meistrivõistlustel kuue sekka ja maailmameistrivõistlustel kümne hulka tulek (EM ja MM peetakse ühel ja sama võistluse arvestuses – toim). Samas ei välista treener ka medalit. „Medal ei oleks just suur üllatus,” ütles Kruusmägi.

Purjetaja ise jääb võimalikest arengutest rääkides talle omaselt tagasihoidlikuks. „Ilus ilm võiks olla,” naeris Kaarel Kruusmägi, kes tunnistas siiski, et võiks eelmise aasta tulemuse üle sõita.

Kõrgemad sihid

Aksel Artus asub Austrias jahtima kohta Zoom8 klassi esiviieteistkümnes. Insbrucki lähedal toimuvatel võistlustel asub starti 80 noormehe ümber. Eelmisel aastal oli Artus samal võistlusel 22. Sel aastal on siht seatud kõrgemale. „Eesmärgid on paika pandud eelmiste aastate tulemusi ja arenguid vaadates,” sõnas treener. Samuti on Artusel võimalik korrata klubikaaslase saavutust, sest Kaarel Kruusmägi tuli Zoom8 paadiklassi Euroopa meistriks juba 2005. aastal.

Nii Artusele kui ka Kruusmägile on see viimane aasta nendes paadiklassides. Kaarel Kruusmägi kolib uuel hooajal Laser Standardi klassi ning Aksel Artus Laser 4,7 peale. Laser Standard on ka olümpiaklass. Kuna naiste puhul on olümpiaklassiks Laser Radial, siis Liina Kolk jätkab sõitmist selles paadiklassis.

Laser Radiali MM-l alustatakse sõitudega 4. augustil ning Zoom8 klassis lükatakse paadid stardijoonele 1. augustil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 7 korda, sh täna 1)