Indiaanlased hindavad Saaremaad kõrgelt

Indiaanlased hindavad Saaremaad kõrgelt

 

Möödunud nädalal Saaremaal viibinud Toomas ja Tarmo Urb on huvitatud tuleval aastal ühe indiaanilaagri korraldamisest saarel.

„Saaremaa reputatsioon on ammu kutsunud seda indiaanlastega külastama,“ rääkis Tarmo Urb, kuidas igal aastal püütakse Põhja-Ameerika põlisrahvaste tuntud ja respekteeritud vaimuinimestega ka siin käia. Urbi hinnangul on Saaremaa tuntud väga vaimse saare ning kõrge protsendi vaimselt arenenud inimeste sünni poolest.

„See koht on niivõrd ideaalilähedane vaimsete ürituste läbiviimiseks,“ põhjendas Urb kohavalikut järgmisel aastal toimuva indiaanilaagri jaoks. „Kindlasti toimub üks laager Lääne-Virumaal Jumindas,“ lisas Urb, kelle sõnul on tänavu juulis toimunud ürituse asupaik suisa jumalik.

„Indiaanilaager on nädalalõpp inimestele, kes on huvitatud võimalusest taastutvuda meie eneste, eestlaste geneetilise mäluga,“ selgitas Tarmo Urb, „põlisameeriklased teevad samu asju, mida eestlased tegid enne kristluse tulekut – elavad püstkodades, palvetavad maa, taeva, puude ja kivide poole.“

Urbi sõnul peavad põlisrahvaste esindajad ülioluliseks külastada siinseid pühapaiku. „Odalätsil võtavad nad iga kord aja maha ja palvetavad seal tõsiselt,“ märkis Urb, kelle sõnul on kõrbeindiaanlase jaoks, kellel keskmine temperatuur kodus on +50 kraadi ja kus vihma tuleb korra kahe-kolme aasta jooksul, selline paik, kus joogivesi tuleb maa seest iseenesest välja, pühamast püham.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)