Valdades toetatakse esimesse klassi minejaid erinevalt

Sellel aastal maksab Tallinna linn esmakordselt kooli mineva lapse vanematele 5000 krooni ühekordset toetust. Kuidas on lood Saare omavalitsustega?

Kuressaare abilinnapea Argo Kirss ütles Oma Saarele, et eelmisel aastal maksis linn 1000 krooni esimesse klassi mineva lapse vanematele. “Sellel aastal on toetuse suuruseks 2000 krooni ja järgmiseks aastaks plaanitakse tõsta see 3000 krooni peale,” kommenteeris Kirss.

Ühekordseks nö ranitsatoetuseks nimetatavat toetust maksab ka Kaarma vald. Kaarma vallavalitsuse hariduse- ja kultuurinõunik Rein Orn ütles, et sellel aastal on esmakordselt plaanis maksta esimesse klassi minevatele laste vanematele 2000 krooni suurune toetus. “Vanemad on informeeritud sellest, kuidas toetuse kätte saab,” lisas Orn.

Orissaare vallavanem Raimu Aardam ütles, et selleaastane Orissaare koolilaste toetus on 1000 krooni. “See on ühekordne ja makstakse kõikidele lastevanematele, kelle lapsed lähevad esimesse klassi,” mainis Aardam.

Pihtla vallavanem Tõnu Hütt kommenteeris Oma Saarele, et vald maksab 300–500 kroonist toetust nendele peredele, kellel juba käib koolis kaks või enam last. “Samuti saavad koolilapsed väikesed kingitused valla poolt,” lisas Hütt. “Töövihikud ja muud õppematerjalid maksab kinni riik,” mainis Piht-la vallavanem Tõnu Hütt.

Ruhnu vallavanem Aare Sünter ütles, et vald maksab esimesse klassi minejatele 500 krooni toetust.” Tänavu läheb Ruhnus esimesse klassi 1 või 2 last,” mainis Sünter.

“Samuti maksab vald nende laste kulutusi kuni 500 krooni, kes õpivad väljaspool Ruhnu saart,” lisas Sünter. “Selle alla lähevad kulutused ühiselamukoha eest ja transpordikulud,” ütles Ruhnu vallavanem.

Mustjala valla esindaja ütles, et kohalik omavalitsus maksab kõikidele esimesse klassi minejatele 500 krooni suurust toetust pere sissetulekust ja laste arvust hoolimata.

Kihelkonna vallavanem Jüri Saar ütles, et vallas omaette nö ranitsatoetust ei ole ja esimesse klassi minevatele lastele kingitakse väike koolikomplekt.
Pärnu pensioniameti direktori asetäitja Eha Audova ütles Oma Saarele, et riik maksab sügisel kõikidele kooli minevatele ja juba koolis käivatele lastele ühekordset 450 krooni suurust toetust.“ Laps peab olema kuni 19 aastat vana ja olema kooli nimekirjas,” lisas Audova.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)