Tuulte Roosi marketi asukoht ikka lahtine (2)

Tuulte Roosi kaubanduskeskuse rajamine venib, kuna maavanem soovitab linnal arvestada rohkem elanike ettepanekutega ning kaaluda marketile alternatiivset asukohta.

Viidates planeerimisseadusele, mille alusel peab tagama kõikide isikute huvidega arvestamise, otsustas maavanem pärast järelvalve teostamist saata planeering linnale tagasi ülevaatamiseks. Lisaks täienduste tegemisele soovitatakse uurida marketile ka alternatiivseid asukohti.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles, et järelevalve märkused täidetakse, lisatakse planeeringule rohkem selgitusi ning dokument läheb uuesti maavanemale kinnitamiseks.

Samas ei näe ta võimalusi muude kohtade kaasamiseks planeeringusse. „Selles piirkonnas on arengud väga kiired, raske on ühe kaubanduskeskuse pärast hakata planeerima mitut kohta,” ütles Sepp. Elanike peamised vastuväited puudutavad prügi käitlemist, parkimist, hoone suurust ja kõrgust.

Sepa sõnul erilisi muudatusi teha ei anna, kuna tegemist on optimaalsete lahendustega. „Kui jutt on prügikäitlemisest, siis tegelikult on tegu ju kaubahooviga. Ega me sinna mingit prügimäge ei planeeri,” sõnas Sepp.

Hoone kõrgusele viitas oma kirjas ka maavanem, kes ütles, et siiski ei saa elanikud arvestada, et linnaruumis ei toimu mingeid muutusi s.h ka harjumuspäraste vaadete sulgemisi.Sepa sõnul ei ole antud küsimuses mängus ühegi arendaja huvid, kuna sel teemal ei saa enne planeeringu kinnitamist mingeid läbirääkimisi pidada.

Tuulte Roosi elaniku ja ühe sellisel kujul planeeringu vastasseisja Tiiu Kupu sõnul on nad teinud oma käel mõningaid uuringuid ja on kindlad, et kaubanduskeskust saab ehitada ka väiksemal kujul. Tema näitel on Kuressaares ka väiksemaid keskusi, mis hästi toimivad.

Samuti on tehtud ettepanek vähendada rajatava hoone kõrgust praeguselt kaheksalt meetrilt neljale. Kupu kinnitusel oleks kõige parem variant, kui keskus tuleks hoopiski praeguse bensiinijaama tagusele tühjalt seisvale maale, mis on majadest rohkem eemal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)