Regionaalminister taunib valdade kollektiivpuhkusi (2)

Regionaalminister Vallo Reimaa saatis eile välja pöördumise valla- ja linnavalitsuste juhtidele, milles juhib tähelepanu kohalike omavalitsuste funktsioonidele kodanike teenindamisel ning nõuab ülesannete täitmist ka suveajal.

 „Ametnike puhkused ei tohi halvendada avalike teenuste kättesaadavust. Kohalikud omavalitsused peavad oma tegevuses tagama hea halduse põhiõiguse,“ ütles Reimaa.

„Olukord, mil terve vald on läinud kollektiivpuhkusele või on jäetud korraldamata teatud ametniku ülesannete andmine täitmiseks teisele ametnikule, ei ole kooskõlas hea halduse tavaga.“ Niisiis ei saa Reimaa sõnul selliseid administratiivset laadi raskusi nagu kollektiivi puhkus pidada argumendiks, mis õigustaks seadusest tulenevate kohustuste ja tähtaegade eiramist.

Reimaa peab lubamatuks peatada ajutiselt nende ülesannete täitmist, mida saab osutada vaid konkreetses vallas või linnas. Näiteks elukoha registreerimiseks saab pöörduda vaid asukohajärgse valla või linnavalitsuse poole. Samuti on taunitav suunata isik oma murede ja vajadustega maavalitsuse või teise omavalitsuse poole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)