PRIA nõuab tagasi Loode tammiku hooldustoetused (2)

PRIA nõuab Valjala–Pihtla metsaühistult tagasi Loode tammiku puisniidu 2004. ja 2005. aasta niitmistoetusi kokku üle 70 tuhande krooni.

„Pean selle raha nähtavasti omast taskust kinni maksma,“ ütles Oma Saarele Loode tammiku omaalgatusliku hooldusprojekti juht Veiko Maripuu. Tema sõnul on kogu hooldusraha läinud keskkonnamaleva korraldamiseks ja niitmisteenuste tellimiseks. Ostetud on ka niitmistehnikat.

PRIA nõuab toetused tagasi, kuna ei tunnista Loode tammiku puisniitu heas korras olevaks. Samuti põhjendab PRIA toetuse tagasinõudmist sellega, et puisniidul ei ole karjatatud loomi, et puisniit ei ole tarastatud ja et metsaühistul ei ole loomade registris arvel põllumajandusloomi.

Veiko Maripuu sõnul on niitmistööd läinud igati õigesse kohta ning Loode tammiku võsast on saanud metsheinamaa. „PRIA põhjendused on ebakompetentsuse tipp. Võhiklikkust näitab kasvõi puisniitude karjatamise nõue, kuivõrd puisniidu tegevusmeetmeks on heinavarumine ehk niitmine,“ tõi ta näite.

Vaatamata tagasilöögile lubas Veiko Maripuu, et tööd Loode tammiku hoolduse osas jätkuvad endistviisi. „Ka sel aastal oleme taotlenud PRIA toetust, kuid nüüd juba uutel alustel.“

Loode tammik on Eesti esimene kaitsealune metsaheinamaa, mille hooldamist alustati 2000. aastal metsanädala ürituste raames tollal keskkonnateenistuse töötanud Veiko Maripuu algatusel. Sellest ajast peale on puisniitu niidetud ja on raiutud liigset võsa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)