Matkamees telkis linna keskväljakul (3)

Matkamees telkis linna keskväljakul

 

Esmaspäeva varahommikul leidsid linnakodanikud Kuressaare kesklinnast uue ajutise ehitise. Raekoja-esisele haljasalale oli tekkinud telk, kus puhkas mööda Eestit rändav Tartu noormees.

Kella neljast telgi keskväljaku ringi peale lillekaunistuse kõrvale üles seadnud noormees toimetati politseijaoskonda kell seitse hommikul, kus talle tehti suuline märkus avaliku korra rikkumise eest. Politsei andmetel oli noormees kaine.

Politsei segaduses

Kuressaare politseijaoskonna infojuhi Kristi Mägi sõnul toimetati noormees politseisse, kus selgitati talle, et keskväljakul telkimine ei ole just kõige õigem tegu ja hoiatati teda. Seejärel võttis matkamees telgi maha ja läks oma teed. Kristi Mägi sõnul ei käitunud hoiatatu väljakutsuvalt ja sai asjast aru.

Kuigi Kuressaare kesklinn on turvakaamerate vaateväljas ja infojuhi sõnul keegi ka neid pidevalt jälgib, võttis korravalvuritel aega kolm tundi, et vastav juhtum lahendada. Nimelt ei suutnud politsei otsustada, millist õigusakti peaksid nad puhkajaga tegutsedes kasutama. Mägi sõnul ei ole Kuressaare linna avaliku korra eeskirjades telkimise kohta midagi öeldud.

Politsei on pöördunud linna õigusnõuniku poole, et täpsustada, kuidas edaspidi käituda, seekord eeldati, et taoline tegu linnapilti siiski ei sobi.

Linnal otsest keeldu ei ole

Politsei viitab paljude teiste Eesti linnade sarnastele eeskirjadele, kus on telkimine või haljasalade kasutamine täpsemalt sätestatud. Kuressaare linna määrusest taolist punkti leida ei õnnestunud.

Kuressaare linnavalitsuse õigusnõuniku Vilma Kippaku sõnul võib selle teo liigitada siiski punkti alla, mis ütleb, et linnaterritooriumil on keelatud eksida üldtunnustatud tavade ja heade kommete vastu (punkt 4.8).

Telkijaid tuleb ette

Linnavalitsuse heakorraspetsialist Kaljo Ellik kinnitas, et politseist võeti ka temaga hommikul ühendust ja küsiti, mida peaks puhkava matkamehega ette võtma.

Tema arvates ei ole telkimine kesklinnas siiski mõeldav. „Kui keegi tahab telkida, tuleb linnavalitsusest luba küsida, kuid sellist luba sealt keegi nüüd küll ei saa,” ütles Ellik. Tema sõnul tuleb siiski aeg-ajalt telkimisi ette nii pargis kui ka rannas. „Tuleb ka seda mõista,” nentis Ellik.

„Tuleb inimene võõrasse linna, eksib ära, telk on kaasas. Paneb selle vaikselt üles varjulisse kohta, magab oma une täis ja läheb minema. Nii, et kõik on korras ja koristatud.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)