Kuressaare pole ainult džässilinn

Kuressaare pole ainult džässilinn

 

Kuressaares on heast muusikast alati lugu peetud. Huvipakkuvaid kontserte ja maailmanimedega esinejaid võib siinmail oma kõrvaga päris tihti kuulata.

Kuuldused, et Kuressaare on teisi muusikastiile seljatades džässilinnaks muutumas, ei vasta aga päris tõele.

Džässkontserte toimub linnas küll päris tihti, aasta lõpus avati ka jazzklubi, kuid Kuressaare Kultuurivara juhi Villu Veski sõnul ei tähenda see, et teisi kontserte enam üldse ei korraldataks. Džässkontserte on lihtsalt juurde tulnud.

Kuressaare linnal kehtib jätkuvalt leping Eesti Kontsertiga, kuid Veski sõnul tuleb need kontserdid aasta peale ühtlaselt ära jagada. Kuna suvisel ajal on saarel nii palju muid üritusi ja festivale, siis Eesti Kontserdi pakutav repertuaar pole suvepäevadeks võib-olla kõige atraktiivsem. Aasta sees on siin aga käinud esinemas näiteks Riia kammerorkester ja Peterburi munkade koor.

Samuti lükkab Villu Veski ümber väite, nagu oleks linnapoolne toetus džässile tavapärasest suurem. „Džäss peab endaga ise hakkama saama. Toetus on väike – 35 000 aastas,“ lausus Veski. Samal ajal kui Eesti Kontserdi poolt pakutava jaoks on eraldatud 50 000 krooni, mis on aga samuti väike summa.

Küsimusele, miks Kuressaare suvemuusika kontserdid pargi kõlakojas sel suvel vaid kaks korda toimusid, lausus Veski, et aastaid tagasi eraldati linnavalitsuse poolt ürituse korraldamiseks 120 000, sel aastal aga kõigest 15 000 krooni. Kuressaare Linnavalitsuse kultuurinõuniku Lindia Lallo sõnul võib suvemuusika programm mahukamaks muutuda, kuid seda alles järgmisest aastast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)