Selgus parim õllemeister

Õllefestivaliga Õlletoober 2007 koos peeti ka 11. korda Saaremaa koduõllemeistri konkurssi.

Ürituse korraldas kuuendat korda mittetulundusühing Saare Sangad. Kolmandat korda viis võidu koju Valjala valla Tõnija küla mees Andres Kurgpõld.

Õlleklubi Saare Sangad president Toivo Naagel ütles Oma Saarele, et sel aastal osales konkursil 25 erineva õllemeistri vägijoogid. „Kui võrrelda eelmise aastaga, olid õlled seekord rohkem õlle moodi. Mõned on öelnud, et varasematel aastatel on mõni õlu meenutanud kas äädikat või soolhapet, seekord olid siis kõik joodavad.“

Tänavune parim õllemeister Andres Kurgpõld on võidu ka varem koju viinud – 2002. ja 2005. aastal. „Ei selle õlle tegemisel polnud küll mingit saladust,“ avaldas mees ajalehele. „Olen õlut teinud täpselt samamoodi, nagu kunagi 15-aastaselt vanaemalt õppisin,“ rääkis ta, lisades, et eks ikka ajapikku on ta katsetuste tulemusena oma õlleretsepti täiustanud ka. Üldse on Kurgpõld õlut teinud pea 30 aastat ning loodab oskused poegadele edasi pärandada.
Kurgpõld õlut ärilisel eesmärgil ei tee. „Seda mekivad ikka sõbrad-tuttavad ning pereliikmedki proovivad vahel,“ märgib ta. „See on minu jaoks hobi,“ ütleb ta. Põhitööks ütleb ta olevat hoopis põllumajanduse.

„Küla peal ikka teatakse, kui laar käimas on,“ räägib ta, „kuigi osa saajaid on vähe, sest küla peal lihtsalt pole enam palju inimesi.“ Aastas teeb Kurgpõld
4–6 telli, paarsada liitrit korraga. „Õige õllejoomise aeg on ikka pärast sauna, samuti pärast pikka ja rasket tööpäeva,“ teab ta.
Teise koha tänavusel Saaremaa koduõlle konkursil sai Kaljo Sinijärv Kaarmalt, kolmanda Riho Mets (samuti Kaarmalt). Auhindu jagus ka neljandat-viiendat kohta jaganud Erkki Vaaderile Kihelkonnalt ning Ülo Viherpuule Leisist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)