Otepää rallilt saarlastele kolmes klassis esikoht

Saaremaa rallimehed võtsid 20.–21. juulil toimunud Otepää rallil esikoha koguni kolmes masinaklassis.

Rahvusvahelisel rallil, mis oli ühtlasi ka Eesti meistrivõistluste neljandaks etapiks, said poodiumi kõrgemal astmel seista saarlastest ekipaažid Lembit Soe-Ahto Pihlas (klass E8), Einar Laipaik-Siimo Suvemaa (klass E9) ning Ott Tänak-Raigo Mõlder (klass N2).

Kõik katsevõidud võttis omas klassis BMW M3-l sõitnud Einar Laipaik, kelle edu lähima jälitaja ees oli finišijoonel üle kuue minuti.
Sama head minekut näitas oma klassis ka Eesti meistrivõistlusi juhtiv Tänak, kes suutis Otepää rallil oma Reanult Cliol võtta 11 katsevõitu 12st ning edestada teiseks tulnud Lukander-Hedmani üle kahe minuti.
Toyota Starletil sõitnud Lembit Soe ja Ahto Pihlas olid kahel esimesel katsel alles kaheksandad, kuid alates kolmandast katsest kellelegi enam sõnaõigust ei antud ning võeti klassivõit paariminutilise eduga Mägi-Halliste ees.

Tugevamas masinaklassis A6 startinud Henry Ots-Margus Laasik (Mitsubishi Lancer EVO6) lõpetasid ralli oma klassi kolmanda kohaga.
Üldarvestuses oli saarlastest parim Tänak-Mõlder, kes kuueminutilise kaotusega ralli võitjatele Urmo Aava-Kuldar Sikk platseerus üheksandal kohal.

Eesti meistrivõistluste järgmine etapp – Paide ralli – toimub augusti keskpaigas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)