Maakonna rekord viis Kaie Kandi Jaapanisse

Nädalavahetusel Rakveres naiste seitsmevõistluses 5876 punktiga uue maakonna rekordi püstitanud ja Eesti meistriks kroonitud Kaie Kand jäi ise oma võistlusega rahule. Nüüd ootavad ees maailmameistrivõistlused Jaapanis, millest osavõtu tagas just Rakveres võidu andnud tulemus.
Kand ise kommenteeris võistlust, et läks eelkõige normi täitma ja kuna eesmärk sai täidetud, tuleb võistlusega rahul olla. „Enam-vähem korralik võistlus oli. Hea, et jalad vastu pidasid,” rääkis viimastel ajal kannakõõluse vigastusega kimpus olnud seitsmevõistleja.

Seitsmest alast kuuel alavõidu võtnud ning 16 punktiga isikliku rekordi püstitanud Kand suutis Rakveres teha ka ühe üksikala isikliku rekordi, milleks oli odaviske 40.66. Kand ise jäi rahule ka kaugushüppe ja 800 m tulemusega. Võitja tõdes, et lahja konkurents (osales vaid viis naist, kellest üks katkestas) võis tulemust ka natuke pärssida. „Kuid see on tulemus milleks ma praegu võimeline olen,” ütles Kand. Eesti meistri üksiktulemused olid: 100 m tõkkejooks 14,06, kõrgushüpe 1.71; kuulitõuge 12.57; 200 m 25,94; kaugushüpe 6.10; odavise 40.66 ja 800 m 2.11,86. Kandi tehtud tulemus on Eesti läbi aegade kuues naiste seitsmevõistluses.
Augustikuus toimuvatele maailmameistrivõistlustele Osakasse, Jaapanisse Kand kindlate eesmärkidega ei sõida. „Pole enne sellisel võistlusel osalenud, ei hakka endale sihte seadma. Tuleb, mis tuleb,” ütles Kand, kes esmajoones loodab teha korraliku võistluse.
Meeste kümnevõistluses oli KJK Saare esindaja Raigo Saar 6340 punktiga kuues ja Tõnis Lukk 6041 punktiga kaheksas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)