Kiiksuga soomlased õppisid Mustjalas eesti keelt

Möödunud nädalal toimus Mustjala vallas Kooli-Kopli talus õppelaager, kus rühm täiskasvanud soomlasi täiendas oma teadmisi eesti keelest.
Laagri korraldaja taluperemees Jorma T. Ihalaineni sõnul on tegemist Soomes tegutseva Tuglase seltsi liikmetega, kes varemgi ühiselt Eestis laagerdanud. „Me oleme suured estofiilid,“ märkis Ihalainen. Saaremaal ollakse keelelaagris esmakordselt.

Kõik kaheksa osalejat kiidavad õppimiseks ideaalset saare aurat. „Saaremaal on parem õppida kui Tallinnas,“ väitis Anne Ala-Honkola ning selgitas, et pealinnas kiputakse nendega ikka soome keeles vestlema, kuid siin räägitakse eesti keeles ning lastakse neil oma oskusi lihvida.
Õpetaja Sirje Paakspuu on õpilastega ülirahul. „Mind üllatas, kui palju nad teavad Eestist ja eestlastest, kui palju nad on lugenud,“ rääkis Paakspuu, „nad teavad kirjanikke, kellest isegi mina ei ole kuulnud.“ Ka õpilased ei ole oma juhendaja kiitmisega kitsid.
Kõik laagrilised suhtlevad eesti keeles vabalt, olgugi et mõnel neist läbitud üksnes algkursus. Enamik on siiski nö eesti asjaga tegelenud juba aastaid. „Kiiksuga soomlased,“ iseloomustavad nad ennast äsjaõpitud sõnaga.
Eesti keel olevat väga lihtne. „Vaata, meil on soome keeles pikad sõnad. Kui võtad kolm viimast tähte ära, siis saadki eesti keele,“ tõi Ihalainen humoorika näite. Pisut tõsisemalt räägib Hannu Suurpalo, kes ütles, et mida kauem õppida, seda keerulisemaks läheb. „Alguses on päris lihtne,“ märkis Suurpalo.
Lisaks agarale keeleõppele külastavad tudeerijad kohalikke vaatamisväärsusi ning tunnevad mõnu heast saunast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)