Esialgsetel andmetel läks Õlletoober rahulikult

Läinud reedel ja laupäeval Leisi vallas Oitmel toimunud festivali Õlletoober 2007 eel asetas politsei suure rõhu ennetustööle ja informeeris varakult meedia kaudu elanikkonda planeeritud politseilisest tegevusest. Festivali toimumisalal oli loodud politseipunkt, et tagada esilekerkinud probleemide kiire lahendamine ja info edastus festivali külastajatele.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles, et politsei kaasas maakonna turvalisuse tagamiseks reedel ja laupäeval tööle piisavalt abijõude väljastpoolt maakonda. Lisaks oma politseinikele osalesid korra tagamisel JUPO, Lääne politseiprefektuuri korrakaitseosakonna ja Kärdla politseijaoskonna ametnikud ning Lääne piirivalve piirkonna piirivalvurid koos narkokoeraga.

„Arvestades üritustel osalenud külastajate arvu, esialgsetel andmetel kuni 9000 külastajat, saab politsei vahekokkuvõttena (22. juuli keskpäevase seisuga) väita, et seatud eesmärgid – intensiivse politseitegevuse kaudu rahustada maakonna teedel liiklusvooge ennetamaks liiklusõnnetuste toimumist ning alaealiste alkoholitarbimist festivalil – on suuremalt jaolt täidetud.

Alliku sõnul ei registreeritud ühtegi inimvigastustega liiklusõnnetust. Kokku registreeriti vaid üks liiklusõnnetus, milles küll osales joobes juht (21. juulil kell 18.23 Kaarma vallas Kaarma külas sõitis 25-aastane alkoholijoobes Janek tagant otsa ristmikul peatunud sõiduautole).

Festivalil patrullimise käigus tabati 18 alkoholijoobes alaealist, mis on samaväärne eelmise aastate tulemustega. Festivali toimumisalalt toimetati kainenema kolm agressiivsemat alkoholijoobes külastajat.
Maakonna teedelt tabati esialgsetel andmetel 10 joobes mootorsõiduki juhti, 6 alkoholi tarvitamise jääknähtudega mootorsõiduki juhti ja 5 juhtimisõiguseta mootorsõiduki juhti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)