Kaali kraatris õitsevad Kuressaarest pärit vesiroosid (1)

Kaali kraatris õitsevad Kuressaarest pärit vesiroosid

 

Kaali meteoriidikraatris on õitsema puhkenud imeilusad valgeõielised vesiroosid. Kuressaarest toodud taimed istutati kraatrijärve möödunud aastal.

Idee Kaali kraatrisse vesiroosid istutada tekkis ärimehel Alver Saguril möödunud aastal, kui käis tuline arutelu Kuressaares Tallinna tänava ääres asetseva Audi keskuse ees asunud tiigi saatuse üle. Kuna tiik otsustati ehitada ümber purskkaevuks, vajasid seal kasvavad vesiroosid uut elupaika.
„Osad viidi vallikraavi, osad tõime siia,“ rääkis Sagur, kuidas kohalike meeste abiga toodi Kaali kaheksa vesiroositaime.

„Esialgu panime nad suhteliselt kalda lähedale, aga kuna vesi langes, tuli taimed rohkem järve keskele viia,“ selgitas ärimees, „sidusime varte külge kivid, et nad põhja püsima jääks ning viskasime keset vett.“

Nüüd on taimed igas mõttes ohutus kauguses – ühest küljest ei ole karta kuivale jäämist, teisalt on nad veepiirist siiski piisavalt kaugel, et inimkäsi neile kallale ei ulatu.

Alver Sagur peab Kaali peakraatris avanevat vaatepilti lummavaks.
„Vesiroosid annavad paigale uue ilme,“ on tema sõnul ettevõtmine ennast igati õigustanud, „inimestel, kes on siin varem käinud, on nüüd põhjust tagasi tulla.“

Kes varem Kaali ei satu, neil tasub vesirooside külastamine ajastada augusti keskpaika, mil ühes kaunite lilledega võib nautida kraatrijärvele ehitatud vabaõhulaval esineva Tõnis Mägi muusikat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)