Saku poisid seiklesid Mullutu lahel

Saku poisid seiklesid Mullutu lahel

 

Eile hommikul kell 8.49 sai häirekeskus teate kahest noormehest, kes olid eelmisel õhtul kummipaadiga Mullutu lahele läinud, kuid hommikuks sealt tagasi polnud.

Lääne-Eesti Päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremetsa sõnul saadeti Kuressaare keskkomando päästjad noormehi kahe paadiga otsima. Kaasati ka politsei ja piirivalve, viimane osales otsingul samuti paadiga. Vajadusel oldi valmis ka maismaaotsinguid alustama, kuid seda õnneks vaja ei läinud, kuna elusalt ja tervelt kalda poole liikuvad mehed leiti veidi pärast kella 10.30.

Muhelevate päästeteenistujate kõrval asusid noormehed kaldale jõudes paati puhastama. Meresõidu kohta olid nad nõus infot jagama vaid tingimusel, kui neile kummipaadi kuivatamiseks lapp tuuakse.

Sakust pärit 20–25-aastased noormehed rääkisid, et neil oli plaan Mullutu lahelt hommikuks Nasvale jõuda, kuid õhtupimeduses kaotasid nad kursi. „Kaart erineb tegelikkusest. Kõrkjad tulid ette ja me ei leidnud enam teed,“ seletas üks meestest.

Kuna kaasa võetud telefon oli märjaks saanud, polnud veel seiklejatega võimalik ühendust saada. Murelik sõbranna, kes kaaslastest elumärke ei saanud, helistas seepeale häirekeskusse, kust abiväed mehi otsima saadeti.

Noormeeste sõnul pole nendega juhtunu sugugi märkimisväärne, kuna kalale minnes merehätta ei jäädud ning ööseks pandi kaasavõetud telk kaldale püsti. Üks noormeestest õhutas: „Kirjutage, et kalastustarbed kaotanud noormehed hulpisid kummipaadiga merel.“

Kuigi noormehed ise võtsid toimunut pool-naljaga, siis neile autoga vastu tulnud sõbranna ei paistnud ettevõetud paadireisi heaks kiitvat. Tusase näoga neiu istus sõidukis ning jälgis eemalt, kuidas mehed paadi kallal tegutsesid.

Veidi väsinud moega mandrimehed tundsid kummipaati kuivatades hoopis muret, kas Kuressaares ka mõni kalastuspood on, kust vette jäänud spinningu asemele uue saaks osta.

Üks meestest lisas veel: „Ärge meie nimesid lehte pange. Mu isa kuulab hommikuti Vikerraadiot ning kui kohalikke lehti tutvustatakse, kuuleb, mida ma siin Saaremaal teen.“

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)