Raagi “Klass” sai Karlovy Vary filmifestivali preemia

Ilmar Raagi koolidraama “Klass” pälvis Karlovy Vary festivalil “East of the West” eripreemia ja Euroopa väärtfilmikinode keti Europa Cinemas Labeli preemia.

“Me ei oodanud, et pääseme Karlovy Vary filmifestivalile ja saame nõnda kõrge tunnustuse,” ütles filmis osalenud Lauri Pedaja. “Meie jaoks tähendas juba Eesti publiku tähelepanu palju.”

Joosepit kehastanud Pärt Uusberg ütles, et Raagi stsenaariumi koostamisel olid abiks noorte isiklikud kogemused. “Me pidasime selliseid jututunnikesi, kus rääkisime füüsilisest ja moraalsest vägivallast, süütundest, häbist,” mainis Uusberg. “Karlovy Vary tunnustusele võisime ainult loota,” lausus ta.

Saarlane, filmi režissöör ja stsenarist Ilmar Raag ütles Oma Saarele, et kuigi tal on Karlovy Vary preemia üle hea meel, ei tohiks filmifestival meenutada spordivõistlust, kus filmid pannakse tulemuste järgi ritta.

“Mul on juba ideid järgmise kahe-kolme filmi jaoks,” teavitas Raag oma järgmistest ettevõtmistest. “Praegu sõidangi Soome produtsentidega läbirääkimisi pidama,” mainis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)