Eesti soomlaste seas jätkuvalt populaarne

Uudisteagentuuri BNS andmeil tegid soomlased mullu välismaale üle kolme miljoni turismireisi, sealhulgas kõige rohkem ehk 740 000 reisi Eestisse.

Põhjanaabrite jätkuvat huvi Eesti vastu kinnitavad ka Saaremaa hotellijuhid, lükates ümber kuulduse, nagu oleks soomlastest turistide hulk varasemate aastatega võrreldes vähenenud.

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju andmeil püsib üldine külastatavuse tase aasta-aastalt enam-vähem sama. Tema sõnul võib soomlaste hulk majutusettevõtetes eelnevate aastatega võrreldes küll väiksem olla, kuid seda vaid põhjusel, et paljud põhjanaabrid on endale Saaremaale korteri või maja soetanud.

Saaremaa Spa Hotellide juhatuse esimees Toivo Ast ütles, et Saaremaa Valsis, Rüütlis ja Meris on soome turistide huvi Eesti vastu endiselt kõrge ning hotellide täituvus tavapärasest isegi suurem.

Kuuldus soomlaste huvi vähenemisest võib tema sõnul tuleneda põhjanaabrite hinnatundlikkusest.

Kuna Eestis on hinnad aasta-aastalt tõusnud, võivad paljud soomlased seetõttu tulemata jääda, kuid plahvatuslikku muutust pole seni veel märgata olnud, lausus Ast.

Georg Ots SPA hotelli juht Kätlin Tõusme sõnas, et kuigi soomlased ei ole nende põhiklientuur, võib öelda, et põhjanaabritest külastajate hulk pole märgatavalt ei suurenenud ega vähenenud. Sama leidis ka Grand Rose SPA hotelli juhataja Renate Kilter.

Üldine Saare maakonna külastatavuse tase püsib aastas jätkuvalt 250–300 000 lähedal.

Karmen Paju sõnul moodustavad sellest 65% eestlased ning 35% välismaalased, kellest üha enam hakkavad Saaremaa vastu huvi tundma lätlased, rootslased ja norralased.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)