EAS haris Kaalis Saaremaa arendajaid

Eelmisel neljapäeval toimus Kaali külastuskeskuses Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) infopäev-seminar „Erinevatest toetusprogrammidest rahastamise võimalused Eestis”.

EAS-i maakonnavisiitide eesmärgiks on paremini aru saada kohalikest probleemidest ja kitsaskohtadest, et nendega siis Euroopa Liidu uuel rahastamisperioodil arvestada. (EAS hakkab uuel rahastamisperioodil ettevõtlust ja regionaalarengut toetama ca 3 miljardi krooniga aastas.)

Sihtasutuse juhatuse liige Ülari Alamets rääkis Oma Saarele, et kõigele kolmele miljardile kroonile avalikku konkurssi ei toimu, sest osa programmide puhul (näiteks varasemast tuntud füüsilise elukeskkonna arendamise programm) tehakse maakondlik jaotus, mille kinnitab ka vabariigi valitsus.

Ülejäänud raha jagatakse parimate esitatud projektide vahel. Kehtestatakse ka eraldatud summa piirmäär ühele projektile.

EAS tahab aidata mõjusaid ideid ellu viia. Alametsa sõnul peetakse projekti hindamisel oluliseks, et piirkonda tekiks rohkem jätkusuutlikke ja kiiresti kasvavaid ettevõtteid, millel oleks suurem rahvusvaheline konkurentsivõime.
Hetkel on Eesti ettevõtluse aktiivsus madal ja kiire kasvupotentsiaaliga ettevõtteid on vähe.

EAS planeerib tulevikus rohkem kohapealseid kliendikülastusi, et tutvustada rahastamisvõimalusi ja aidata ettevõtlikel inimestel selliseid projekte koostada, mis vastaksid nendepoolse rahastamise nõuetele.

See aitab vältida olukorda, et väga hästi ettevalmistatud projektid jäävad programmi mittesobivuse tõttu rahastamata.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus korraldab juba teist aastat maakonnavisiite, mille käigus EAS-i tippjuhtkond külastab erinevaid maakondi, räägib tehtust ja tulevikuplaanidest ning saab otsest tagasisidet oma klientidelt ning teistelt kohalikelt ettevõtjatelt ja kohaliku elu edendajatelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)