10. klassid enamjaolt koos

Sügisel läheb Saare maakonnas 10. klassi veidi üle 350 noore, neist enim Kuressaare gümnaasiumis.

Kuigi lõplikud klassinimekirjad selguvad alles sügisel, on Saaremaa neljas gümnaasiumis klassid enam-vähem komplekteeritud.

Vaid Leisi keskkoolis avaldatakse kümnendike nimed alles augusti eelviimasel nädalal. Väikesed liikumised, mis veel toimuda võivad, on Saaremaa ühisgümnaasiumi, Kuressaare gümnaasiumi ja Orissaare gümnaasiumi direktorite sõnul loomulikud ning juba avaldatud nimekirju väga ei muuda.

Klassikomplekte moodustatakse kokku kümme: KG-s viis, SÜG-is kolm ning Leisis ja Orissaares mõlemas üks. Õpilasi on klassides 35–37, Leisi keskkooli 10. klassi õpilaste hulk pole veel teada.

Direktorid leiavad ühiselt, et kümnendike tasemes märgatavaid erinevusi võrreldes eelnevate aastatega pole. SÜG-i direktor Viljar Aro märgib vaid, et kuigi üldine konkurents on aasta-aastalt peaaegu sama, võib öelda, et nelja-viieliste tüdrukute arv, kes kooli sisse saada soovivad, on viimastel aastatel veidi tõusnud.

Tõnu Erin, Leisi kooli juht, nendib aga, et avalduste arv on eelnevate aastatega võrreldes pigem vähenenud. Sama tendentsi levimist nentis ka Orissaare gümnaasiumi direktor Peeter Hansberg, kelle sõnul tuleb nende gümnaasiumi esimesse astmesse sel sügisel kahe klassikomplekti asemel üks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)