Kergejõustikus medaleid ja pisaraid

Kergejõustikus medaleid ja pisaraid

 

Teisipäeva õhtu Kalipatria kergejõustikustaadionil tõi saarlastele kolm medalit. Pille-Riin Toomsalu sai hõbeda 110 m tõkkejooksus, Katrin Kuusk pronksi 5000 m jooksus. Leana Vahteri medali värv otsustatakse pärast Jersey saare protesti läbivaatamist.

Esimesena astus võistlustulle Pille-Riin Toomsalu, kes oli hommikustest eeljooksudest edasi pääsenud teise ajaga. Ka finaalis tuli leppida hõbedaga, tulemuseks 14,95. Võitis Rhodose esindaja Maria Pinni ajaga 14,71. Pille Riin ise kommenteeris jooksu: „Alustasin hästi, kuid lisasin poolel maal kiirust ja samm läks liiga suureks. Seetõttu läksin viimasel kolmel tõkkel vastu,” ütles hõbedaomanik.

Katrin Kuusk alustas 5000 m jooksu medalimõtetega. Jooksu alguses küll esikuuiku lõpus olnud Kuusk suutis distantsi viimasel veerandil kiirendada ning tõusta kolmandale kohale. Kuid tagant hakkasid tõusma ka konkurendid.

Siiski suutis Kuusk uuesti kiirendada 200 meetrit enne lõppu ning pronksmedal oli võidetud. „ Suutsin endas veel jõudu leida ja lõpukurvis kiirust lisada,” sõnas Kuusk, kes asub starti ka 10 000 m jooksus, kuid tõdes samas, et kui jooksevad samad konkurendid, kes 5000 m jooksus, tuleb jooks raske.

Päeva lõpp tõi aga kaasa segaduse. Saarlasest kuulitõukaja Leana Vahter pidas maha tulise heitluse Jersey saare esindaja Lauren Theriniga, jõudes viimase katsega konkurendiga sentimeetri pealt sama tulemuseni, milleks oli 12,82.

Reeglite kohaselt otsustab siis võistlejate paremuselt teine katse, mis oli Vahteril 12,73 ning konkurendist parem. Jersey saare esindus aga, märganud, et viienda katse eel käis Vahterit julgustamas meie Genro Paas, andis sisse protesti, kuna reeglite järgi ei tohi ükski kõrvaline isik võistluspaigas viibida. Protestis palutakse tühistada Vahteri kaks viimast katset, seega ka võidu toonud 12,82.

Lehe trükkimineku ajaks ei olnud protesti saatust veel otsustatud. Vahter ütles võistlust kommenteerides, et ta suutis ennast lõpuks kokku võtta ja oma tulemuse ära tõugata. „Kogu aeg tundsin, et võit tuleb ära,” ütles Vahter, asjade käigust tingituna silmis suured pisarad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)