Orissaare tütarlastekoor võõrustab sakslasi

2.–10. juulini viibivad Saaremaal Kesk-Saksamaalt Bad Arolseni linnast pärit koorinoored, kes tutvuvad siinse kultuuriga ning annavad koos Orissaare tütarlastekooriga kaks kontserti.

Koorid sõbrunesid 2006. aastal Saksamaal Christian Rauch Schule korraldatud IV rahvusvahelisel noorte muusikafestivalil, mida kool, kust segakoori noored pärit on, korraldab üle kahe aasta. Sellest ajast pärineb ka sakslaste idee Eesti sõpradele külla tulla, osaleda X noorte laulupeol ning sõita Saaremaale.

2. juulil Saaremaale saabunud noori hämmastab Orissaare tütarlastekoori dirigendi Anne Kannu sõnul asjaolu, et nii väikesest kohast nagu Orissaare, kus elanikke pea sama palju kui nende koolis õpilasi, võib tulla nii kõrgetasemeline koor.

Samuti olid noored vaimustuses nädalavahetusel toimunud laulupeost. „Neile avaldas väga mõju eestlaste oskus nii suurt pidu korraldada ning see, kuidas mass võib koos lauldes nii võimsalt kõlada. See oli üle aegade pidu,“ sõnas Kann.

Sõprussuhte vilju võib kuulata täna kell 19 Kuressaare kultuurikeskuses toimuval kontserdil, kus lisaks kahele suurvormile tulevad ühisettekandmisele ka mõned laulupeolaulud. Eile laulsid Orissaare ja saksa noored Muhu kirikus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)