Viru ralli: Laipaik kerkis sarja liidriks, Tänak katkestas

29.–30. juunil sõideti Lääne-Virumaal Rakvere linnas ja selle lähiümbruses Eesti autoralli meistri- ja karikavõistluste kolmas etapp, kus poodiumile pääsesid seekord soomlased, eestlased ja venelased.

Ilmastiku ja katsevaliku tõttu võrdlemisi keeruliseks kujunenud Viru rallil jõudsid absoluutvõiduni Kari Ali-Rantala – Petri Vihavainen. Üheksast katsest kolmel parimat aega näidanud soomlased edestasid võistluse kokkuvõttes esmakordselt poodiumile pääsenud eestlasi
Georg Grossi ja Madis Hallingut üheksa sekundiga. Kolmanda kohaga lõpetasid etapi N-rühmas võiduni jõudnud venelased Jevgeni Novikov – Dmitri Tsumak.

Mullu Viru rallil esikoha saavutanud Rainer Ausil tuli tänavu leppida neljanda kohaga. Kaotust võitjapaarile kogunes Rainer Ausil ja Kristo Kraagil üheksa sõidetud katse kokkuvõttes 56,9 sekundit. Siiski jätkab Markko Märtini tiimi esisõitja meistrivõistluste liidrina, punkte temal ja Novikovil vastavalt siis 39 ja 30.

F2 klassis jõudis etapivõiduni Pärs

Kuni kaheliitriste autode arvestuses (klassid N1, N2, A3, A4) saavutas võidu koos Ken Järve-ojaga võistelnud Aigar Pärs. Kuna tema suurim konkurent Ott Tänak oli sunnitud võistluse kuuenda katse järel auto tehniliste probleemide tõttu pooleli jätma, siis suurendas Pärs tublisti oma edumaad ka meistrivõistluste arvestuses.

Kui N2 klassis võistelnud saarlased Ott Tänak – Raigo Mõlder võistluse katkestasid, siis teine Saaremaa võistluspaar Reiko Lempu – Indrek Jõeäär platseerus auto tehnilistele probleemidele vaatamata kokkuvõttes üldarvestuse 26. kohale, olles N2 klassis viiendad.

“Kolmanda kiiruskatse alguses läks käigukast laiali ja öösel ehitati uus. Jätkasime rallit teisel päeval, aga midagi oli viltu endaga – ei tulnud sõit kogu teise päeva jooksul hästi välja,” rääkis Lempu. Ta märkis, et kuigi iga järgneva katsega läks kiirus paremaks, sellest kolme hulka mahtumiseks ei piisanud.

Saarlaste omavahelise duelli võitis Laipaik

Rahvuslikus rühmas jätkus duell kahe vana rivaali vahel. Kahevõitluses jäi sel korral peale Einar Laipaik, kes edestas Lembit Soed, asudes sellega ühtlasi meistrivõistluste punktitabeli etteotsa. Punkte meestel vastavalt 30 ja 27.

Koos Ahto Pihlasega Toyota Starletil kihutanud Lembit Soe tunnistas, et sel korral tuli maadelda tehniliste probleemidega. “Neid probleeme jagus. Laupäevase võistluspäeva teise poole sõitsime ilma sidurita. Lisaks lagunes summuti ja amordid lõid läbi viimastel katsetel. Tee oli autole raske ja ei pidanud välja,” kommenteeris Soe.

Soe lisas, et antud olukorras võeti rallilt maksimum ja pearivaali edestada olnuks lootusetu. “Laipaik sõitis ilma suuremate probleemideta ja teda polnudki võimalik püüda. Pärast viiendat katset vaatasime selja taha, mitte ette. Oli tähtsam, et keegi tagant ei tuleks.”

Kui E8 klassis karikasarja maksimumpunktid noppinud Soe–Pihlas platseerusid üldises paremusjärjestuses 12. kohale, siis E9 klassi võitjapaar Einar Laipaik–Siimo Suvemaa oli neist vaid koha võrra eespool.

“Me kalkuleerisime, et puhta sõiduga Soe meid kätte ei saa. Siiski me hoogu maha ei lasknud. Väga suuri riske siiski ka ei võtnud,” kommenteeris Laipaik. “Kohaga absoluutarvestuses võib rahule jääda, aga ajaliselt võinuksin kiirem olla,” lisas saarlane, kes teise võistluspäeva algul ei saanud oma sõidurütmi korralikult klappima. Ärevaid momente oli tema sõnul aga küllaga: “Peaaegu iga katse peal. Kõige raskem oli hüpe üle tee viimasel katsel.”

Samuti E-rühmas võistelnud Einar Soe – Tarmo Kaseorg sel korral tulemust kirja ei saanud. Seitsmendal katsel, kus Laipaik – Suvemaa BMW sai obaduse teele kistud suurelt kivilt, katkestasid Lada VFTS-il võistelnud saarlased ralli mootoririkke tõttu. Kokku katkestas ralli 42 paari.

Rando Aav

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)