Majaomanik asub moodustama naabrivalvet

Möödunud nädalal Kuressaare linnalt „Kauni kodu“ tiitli saanud Hariduse 11 eramaja omanik Jaan Paltser tahab moodustada Saaremaa esimese naabrivalvesektori.

„Kuressaares on turvalisus hetkel päris heal tasemel, aga ega küll küllale liiga tee,“ usub Paltser, kelle arvates on selline ettevõtmine hea võimalus saada paremini tuttavaks oma naabritega ning teisalt suurepärane hoiatus võimalikele kurikaeltele.

MTÜ Naabrivalve tegevjuhi Tiina Ristmäe sõnul töötab naabrivalve hästi, kui selle algatajaiks on kohalikud elanikud ise. „Kui seda hakatakse ametnike poolt peale suruma, siis see ei toimi,“ on Ristmäe veendunud.

Pärast huvilistelt kutse saamist tulevad ühingu esindajad kohale ning selgitavad naabrivalve olemust, misjärel saavad maja- või korteriomanikud teha otsuse, kas liituda või mitte. „Edasi valitakse sektorivanem, kes korjab kõigi liituda soovijate andmed,“ selgitas Ristmäe.

Naabrivalve sektori moodustamiseks sõlmitakse neljapoolne koostöölepe kohaliku omavalitsuse, politsei, sektori ning ühingu esindajate vahel. Liitumine maksab kogu piirkonnale kokku sada krooni, edaspidi hakatakse tasuma sama suurt aastamaksu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)