Lossi päev tuleb viimast korda vanas kuues

Tänavuaastane, vanamuusikaansamblite-rohke Kuressaare lossi päev jääb viimaseks omalaadseks. Tuleval aastal toimub üritus juba uues kuues.

„Sügisel otsustame, mis edasi saab,“ ütles Raul Salumäe Saaremaa Muuseumist. Tema sõnul suurt ajastumuutust vahest ei tule, kuna lossi päev ei ole ennast kunagi kitsalt keskaegse üritusena reklaaminud. „See on ajaloost inspireeritud kogupereüritus,“ märkis Salumäe, kelle sõnul tulevad muudatused pigem programmi osas.

6.–8. juulini toimuva Kuressaare lossi päeva põhirõhk on laste ja noorte vanamuusikaansamblitel, tutvustas Salumäe kava. Neid saabub kohale viis: Tucholast (Poola), Kuressaarest, Kiilist, Varnjast ja Narvast.

Koostöö poolakatega on tihe ka sel aastal, olgugi, et rüütlid tänavu ei tule. „See-eest on kohal poola käsitöölised, kes näitavad, kuidas tehakse paberit, puhutakse klaasi, vermitakse münte,“ tõi Salumäe mõne näite.

Öökinos linastub sel korral „Rummu Jüri“, eelnevalt elustub pooleks tunniks ka menulavastus „Lõvi talvel“. Esinema on lubanud tulla Poola tsirkusetrupp Cricolo, Narva Muuseumi ajaloolise kostüümi teater, võitlustulle astuvad ka vaprad rüütlid ratsudel. „Viikingite klubi lubas lossikraavi panna viikingilaeva,“ rääkis Salumäe.

Raul Salumäe rõõmustas, et sel aastal on ajaloolise toitlustamise enda peale võtnud kohalikud tegijad Saaremaa Maheköögist.

Ürituse piletid on odavamad kui varem. „Piiskopi pidusöögile pääseb varasemast soodsamalt,“ mainis Salumäe ning lisas, et pääsmeid saab osta Saaremaa muuseumist Endel Püüa käest. „Laupäeval on kogu lossiõu suletud,“ märkis Salumäe, kuid rõhutas, et päevapilet on soodsam kui tavaline üksikpääse lossi.

Pühapäevased üritused on pühendatud metodisti usuliikumise sajandale aastapäevale Eestis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)