Saaremaa sai bussiliikluseks juurde 1,3 miljonit krooni

Majandusminister Juhan Parts eraldas Saare maakonnale maanteetranspordi toetuse reservist täiendavalt 1 285 000 krooni.

Ehkki Saare maavalitsus taotles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt lisadotatsiooniks 2,47 miljonit krooni, oli maavalitsuse majandusosakonna juhataja kt Olev Tõru eraldatud summaga rahul. „Oleks võinud tulla rohkem, aga summa on siiski suhteliselt hea,“ leidis Tõru. Seni oli maakonnal liinide teenindamiseks 2007. aastal kasutada 10 844 900 krooni.

GoBusi Saaremaa osakonna juht Margus Männik leidis, et eraldatud lisaraha jääb nende ettevõtte vajadustele ilmselgelt alla. „Praegu on kaks võimalust: riik kas eraldab veel lisadotatsiooni või liinigraafikud lähevad hõredamaks ja võib-olla ka lühemaks,“ ütles Männik.

Halvima stsenaariumi kohaselt lõpeb ettevõttel ühel päeval raha kütte ostmiseks ja bussid jäävad seisma. „Ma loodan, et selleni asi välja ei lähe,“ rääkis Männik.

Olev Tõru sõnul peab bussiettevõte oma liinid ja nende täituvuse läbi vaatama. „Võib-olla annab mõned liinid, arvestades kattuvust ühendada. Näiteks juhtudel, kus doteeritavad maakonnaliinid liiguvad samaaegselt kommertsliinidega,“ pakkus Tõru. „Praegu on meil Kuivastu sadamas liinibuss samaaegselt kommertsliinidega. Siin saaksid reisijad sõita kommertsliinidega, mida võiks osaliselt dotatsiooniga kompenseerida,“ rääkis Tõru.

Olev Tõru sõnul on sõltuvalt riigieelarve laekumisest võimalik, et tuleb ka teise poolaasta täiendava dotatsiooni jaotamine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 8 korda, sh täna 1)