Nasva–Salme kanalisatsioonitrass alustab tööd (2)

1. juulil alustab tööd juba möödunud aasta novembris valminud Nasva–Salme kanalisatsioonitrass.

„Lähipäevade jooksul peaks Eesti Energia lõpetama töö trassi pumbajaamade liitumispunktide juures ning ehitaja teeb viimaseid töid, et ühendada trassiga kõik Nasva puhastusseadme kliendid,“ ütles Oma Saarele Kaarma valla ehituse peaspetsialist Peeter Arikas.

Tema sõnul peaks trass käivituma kohe pärast jaanipäeva, täies mahus ja testitud kujul hakkab trass tööle aga 1. juulist.

Arikas mainis, et avaldusi trassiga liitumiseks on tulnud palju, lisaks on Mändajalas koostamisel mitu projekti ja planeeringut, mis kõik tulevikus trassiga ühendatakse.

Saaremaa keskkonnateenistuse vee peaspetsialist Melika Paljak ütles, et Nasva–Salme kanalisatsioonitorustik on lahenduseks reovee puhastamisele Saaremaa olulisimas turismipiirkonnas, kus käib pidev ehitustegevus ja asustustihedus aina kasvab. „Trassi üks eesmärke on vabastada kõrge puhkeväärtusega rannikuäär heitvee mõjust,“ lausus Paljak.

Olulisemad reoveetrassiga liitujad on praegused AS-i Nasva Puhastusseadmed kliendid, kelleks on Nasva ettevõtted ja osa elanikkonnast. 1994. aastal Soomest abikorras saadud ja varem 22 aastat töös olnud Nasva puhasti on amortiseerunud ning selle töökvaliteet on ebaühtlane. Nasva puhasti lõpetab oma tegevuse 1. juulil.

Nasva–Salme kanalisatsioonitrassi kogupikkus on 12,5 kilomeetrit, see on ühendatud Salme pumbajaamaga, kust reovesi suunatakse edasi Läätsa puhastisse.

Projekti kogumaht on 14 miljonit krooni, millest keskkonnainvesteeringute keskus eraldas 12,3 miljonit krooni. Ülejäänud raha tuli Kaarma ja Salme valla omafinantseeringutest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)