Saarlaste CD-plaat „Mõtisklus” jõuab müügilettidele (1)

Saarlaste CD-plaat „Mõtisklus” jõuab müügilettidele

 

Selle nädala lõpus-järgmise algul jõuab Saaremaa ja kogu Eesti müügilettidele uus CD, mille on välja andnud kolm Saaremaa meest. Aldur Nuumi sooloplaat „Mõtisklus”, mille nimilugu on singlina tuntud juba raadiost, jõuab nüüd kuulajateni 10 laulu kogumikuna.

Laulnud on Nuum juba Vene kroonu ajast saati, teinud seda ka ansamblis Briis. Laulud, millest seitse on ta ise kirjutanud, pärinevad enamjaolt ajast, mil Nuum käis Tallinnas kutsekoolis.

Paar laulu on kirjutatud hiljem merereiside aegu. „Loomise tuhin tuleb ikka siis peale, kui sitasti läheb,” põhjendab Nuum, miks viimasel ajal vähe uusi lugusid on sündinud.

Tänaseks osalt 20 aastat vanad lood said plaadile tänu produtsentidele Meelis Tõrvale Goldenclub Recordsist ja Ivo Meriojale OÜ-st Mermedia, kes mõlemad samuti Saaremaalt pärit. „Eelkõige oli mõte ikkagi see, et ühe inimese unistus teoks teha. Iga muusiku unistus on, et tema enda loodud laulud ja lood ükskord plaadi peale saaks,” ütles Merioja intervjuus Kadi raadiole. Idee plaat välja anda sündiski kolme mehe koostööst.

CD-lt leiab lugusid „Homme”, „Igatsus”, „Lõppenud suhe”, „Õhtu saabunud taas” jt. Lood on arranžeerinud Marco Margna, kelle kodustuudios need ka üles võeti.

Esmakordselt jõudsid Nuumi laulud CD-plaadile selle aasta maikuu lõpus. Koostöös Allan Hooki ja Marcoga anti välja suvemuusikaplaat „Suvegrill I”, mis mõeldud suvise grillimise taustamuusikaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 109 korda, sh täna 1)