Kübassaares korraldati Pöide valla perelaager

Pöide vallas Kübassaares viidi 8.–10. juunini läbi Balti-Ameerika partnerlusprogrammi projekti „Pöide valla head asjad“ üks osa – perelaager.

Perelaagrite traditsioon jõuab vallas peagi oma esimese kümnenda sünnipäevani. Tänavuse laagri projektijuht Marjana Prii oli kokku pannud mitmekesise ja paindliku ajakava. Igale päevale jagus inimesi paarikümne ringis.

Esimesel õhtul, pärast laagri avamist ja lipu heiskamist, külastas perelaagrit lastekaitsespetsialist Helle Kahm, kes oli palutud kõnelema põhiliselt alkoholi-, aga ka tubaka- ja narkootikumide probleemidest maal, saarel, koolis, peredes. Kõlama jäi ka Tornimäe kooli õpetaja Külli Reinarti mõte, et lapsevanemad vajavad tegelikult koolitust.

Esimesel õhtul kuulutati ka välja järgmisse päeva ulatuv joonistusvõistlus, teemadeks Kübassaare laager ja selle laagriplatsi „vaim“ hüüdnimega Nästik.

Teisel päeval jätkus planeeritud tegevus vaheldumisi lähedal meres ujumisega. Rannas ehitati valmis ka uhked paekivilossid ja korjati materjali ikebanade jaoks. Laagriplatsil said huvilised õhupüssist märki lasta ja taimi määrata, kiirkorras lavastati kaks lustakat lühinäidendit, üks poiste, teine tüdrukute võistkonna poolt.

Teise päeva tarkuseteri käis jagamas Kuressaare gümnaasiumi kaplan Katrin Keso-Vares.

Pärast auhindade kättejagamist said huvilised paadiga sõita, lapsed avaldasid soovi veel võistelda ja lahkujad unistasid juba uuest laagrist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)