Smuuli tänava lasteaial on uus liikumisväljak (2)

Smuuli tänava lasteaial on uus liikumisväljak

 

Eile toimus Kuressaare 5. ehk Smuuli tänava lasteaias vastvalminud liikumisväljaku avaüritus, kus liiklusohutusest rääkis vanemkonstaabel Maret Metsmaa ning lapsed said uuel värvilisel väljakul rattasõitu harjutada.

Alates käesolevast nädalast kaunistab Smuuli tänava lasteaia hoovi uus liikumisväljak, kus saab lisaks liiklusõpetusele läbi viia ka liikumistunde.
„Väljakul õpivad lapsed tasakaalu hoidma, liiklusmärke kasutades õpivad nad elementaarseid liikluseeskirju, et oleks turvaline päris maanteel,“ selgitas liikumisõpetaja Ene Vahter.

Samuti on seal võimalik läbi viia liikumistunde ja värviõpetust. Väljaku maalimisel on kasutatud punast, rohelist ja kollast värvi. Vahteri sõnul on väljak mõeldud igas vanuses kasvandikele. „Mida varem alustada, seda paremini õpivad,“ arvas ta.

Mis on liiklus ja kes on liiklejad, rääkis lasteaialastele eile Kuressaare jaoskonna vanemkonstaabel Maret Metsmaa. Politseinik aitas mudilastel ka liikumisrajal esimesi katsetusi teha.

Kuressaare 5. lasteaed sai endale mänguväljaku tänu SEB Ühispanga Elukindlustuse heategevusprojektile, mille kaudu toetati üle Eesti 12 koolieelses lasteasutuses liikumiskasvatuse õppeväljaku rajamist.
Möödunud aasta augusti keskpaigast kuni septembri lõpuni läbi viidud kampaania käigus koguti üle 120 000 krooni, SEB Ühispanga Elukindlustus lisas omalt poolt 50 000 krooni.

Veebruaris valis Eesti lasteaednike liidu ja maanteeameti esindajatest moodustatud komisjon välja lasteaiad, mis väljaku saavad.
Väljaku joonistas maha Liiklusohutuskeskus OÜ.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)