Saaremaa esisprinter Marek Niit jooksis rahvusrekordi

 Saaremaa esisprinter Marek Niit jooksis rahvusrekordi

 

Saarlasest sprinter Marek Niit täitis ühe hooajaeelsetest lootustest ja püstitas teisipäeval Valgas 200 m jooksus uue Eesti rekordi, parandades eelmist rekordit 0,27 sekundiga.

Uueks rekordinumbriks kirjutati 20,69, senise 20,96 asemel, mille Niit püstitas juunioride maailmameistriks tulles möödunud suvel Pekingis.

Sama aega kordas ta ka kevadel USA-s treeninglaagris viibides.
BIG Kuldliiga teisel etapil Valgas rekordi püstitanud Niidilt oli seda oodata, kuna eelmisel etapil Kohilas jäi rekord registreerimata vaid tõrkuva ajavõtusüsteemi tõttu. Seekord toimis kõik aga suurepäraselt.

„Jooks oli tehniliselt hea, stardiosa oli korralik, lõpuks läks küll tempo alla, kuna pidin üksi jooksma,” rääkis teiseks tulnud Henri Soola pea 10 meetriga edestanud atleet. „Eestis kaob varsti võistlemise pinge ära, konkurente praktiliselt pole.”

Rekordi heaks töötasid ka ilmaolud. Taganttuul puhus 1,8 m/s, mis siiski mahub ametlike ajavõtunormide piiridesse.

Enne võistlust pisut tõbine olnud Niit ütles, et nüüdseks (eile hommikuks) hakkab vaikselt koitma, kui hea jooksu ta tegi. „Jooksu ajal ei saanud küll midagi aru. Kogu aeg on kiire tunne,” naeris Niit.

Lisaks rekordile pistis sprinter taskusse ka 10 000 krooni preemiaraha. Kinnitamata rekordi kiuste oli Niit korraldajate otsusega teeninud sama summa ka eelmisel etapil. Kuigi aeg mahub maailmameistrivõistluste osavõtunormi piiridesse, Niit Jaapanisse sõidule erilist tähelepanu siiski ei pööra. Esmaseks eesmärgiks on joosta hästi juulis toimuvatel kuni 23-aastaste Euroopa meistrivõistlustel.

Ehkki Niidi treener Valter Espe ütles Postimehele naljatades, et noor saarlane pidigi tema kodustaadionil Valgas rekordi püstitama, mainis Niit ise, et nagu kirss jäätise peal oleks olnud võimalus püstitada rekord Kuressaare staadionil, mis aga oleks praeguse staadioni olukorra juures lausa eluohtlik ettevõtmine. „Loomulikult! See oleks rekordile minu jaoks meeletult juurde andnud,” kinnitas Niit.

Järgmise stardi teeb Marek Niit laupäeval Helsingis toimuval võistlusel, kui osaleb 100 m jooksus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)