Maakonna keskraamatukogu tähistab juubeleid

Saare maakonna keskraamatukogu 100. juubeliaastal tähistab raamatukogu ka mitmeid väiksemaid tähtpäevi.

7. juuni 2002 on ajalukku läinud päevana, mil tollane kultuuriminister Signe Kivi lõikas läbi sinise lindi ja kuulutas raamatukogu uues majas kõigile avatuks. Sel aastal täitub sellest viis aastat.

Mida on need viis aastat toonud meie lugejaile ja raamatukogule? Asukoht kesklinnas on kindlasti parandanud raamatukoguteenuste kättesaadavust. Eks räägi iseenda eest numbrid: võrreldes 2001. aastaga oleme juurde saanud üle 600 registreerunud lugeja (2001. a 6732 ja 2006. a 7347 registreeritud lugejat) ja aastane külastuste arv ulatub ca 160 000-ni (2001. a vanas majas u 97 000). Möödunud aastal külastas raamatukogu erinevaid osakondi keskmiselt 542 inimest päevas.

Võimalused ürituste ja koolituste korraldamiseks, mis mõni aasta tagasi tundusid ahvatlevad, on nüüdseks muutunud igapäevaseks. Koostöö Kuressaare Kultuurivara, Ameerika Suursaatkonna, Soome Instituudi, linna lasteaedade ja koolidega ja paljude teistega on kindlasti avardanud ja rikastanud meie igapäevast tööd.

Uues majas läksime üle arvutilaenutusele ja viivise võtmine tagastamise tähtaja ületanud raamatute eest on nüüdseks tavaline protseduur. Käesolev nädal on raamatukogus viivisevaba nädal ja raamatute tagastamisel kustutatakse kõik võlgnevused.

Alates tänasest pakume lugejatele veel üht uut võimalust. Tahame võtta kasutusele paralleelselt meie raamatukogu lugejakaardiga Eesti Vabariigi isikutunnistuse (ID-kaardi), mis lahtiseletatult tähendab seda, et lugejaks registreerumisel ei pea ID-kaardi omanik ostma lugejakaarti, vaid saab edaspidi raamatuid laenutada ja pikendada ID-kaardi esitamisel. Loomulikult võib ta endale soovi korral muretseda ka meie raamatukogu lugejakaardi. Raamatukogu kasutamisel peab olema kaasas lugejapilet või ID-kaart.

80 aastat tagasi – juunis 1927 – avati raekoja 1. korrusel Kuressaare Linnavalitsuse raamatukogu. Selle kogudesse lisandus ka karskusliikumise tegelase ja endise KES-i hariduse osakonna raamatukogu raamatukoguhoidja Karl Ojassoo Kuressaare linnale pärandatud isiklik raamatukogu.

Sel nädalal paneme välja näituse meie kogudes leiduvatest linnavalitsuse raamatukogu vanadest raamatutest.

Täna kell 16 ootame Saare maakonna keskraamatukogu lasteosakonna lugemissaali II korrusel kirjanduslikule pärastlõunale „75 aastat BERNHARD VIIDINGU sünnist“. Külla tulevad kirjaniku tütar dr Taive Särg, kirjandusteadlane Kadri Tüür, samuti kuuleme mälestusi Viidingu eakaaslastelt.

Anu Vahter

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)