Läti ajaleht nimetas Saaremaa Spaaremaaks

Riias ilmuv ajaleht The Baltic Times iseloomustas Saaremaad kui Spaaremaad – saarelist kohta Eestimaal, kus võib argielu mured ajutiselt unustada (inglise keeles „Spaaremaa“: Estonia’s Island Getaway).

Ajaleht kirjutab meie edusammudest riigi arvutiseerimise ja interneti leviku vallas, nimetades sealjuures Eestit nimega E-stonia. Traadita interneti levikus ja arvutite kasutamise osas pidavat Eesti olema Euroopas ja kogu maailmas esirinnas.

Ajaleht jätkab: samal ajal on aga üha sagedamini hakatud kasutama ka terminit „Spaaremaa“. Nii kutsutakse hellitavalt Eestimaa suuremat saart, mis on koduks rohkearvulistele spaa-hotellidele ja mida seetõttu on hakanud üha sagedamini külastama turistid Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist ja Saksamaalt. „… S(p)aaremaa on suurepärane koht, kuhu minna nädalavahetuseks, et argielumured mõneks ajaks unustada,“ kirjutab The Baltic Times.

Artiklis on ära toodud meie tähtsamate spaa-hotellide nimed ja nende põgus iseloomustus. Kõige positiivsema hinnangu on saanud spaa-hotell Georg Ots. See olevat modernne, mugav ja, mis kõige tähtsam, tal on ülihea asukoht – vahetult mere ääres.

Rüütli spaa-hotell on saanud mõnevõrra kehvema hinnangu. Hotellil olevat küll soodne asukoht (a great location), kuid selle näotud (maitsetud) seinad ja ebamugavad voodid viivat tema väärtuse alla (the dirty walls and uncomfortable beds make it a poor choice). Ja kuigi äsjavalminud Grand Rose on väga armas, on selle miinuseks suurepärase merevaate puudumine (new Grand Rose is undoubtedly lovely, it lacks the sea view).

Kuressaare söögikohtadest on ajalehe The Baltic Times ajakirjaniku kõige kiitvama hinnangu saanud La Perla, kus on hea itaalia toit ja suurepärane teenindus (good Italian food and great service).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)