Urve Tiidus valiti Eesti Linnade Liidu juhatusse

Eile toimunud Eesti Linnade Liidu volikogul valiti juhatuse liikmeks ka Kuressaare linnapea Urve Tiidus. Linnade liit valis uue juhatuse riigikogu valimistega tekkinud olukorra tõttu, kuna seitsmest juhatuse liikmest asus teisele tööle viis. Linnade liidu uueks juhatuse esimeheks valiti Tartu linnapea Urmas Kruuse.

Uut juhatust ootab ees lai tööpõld. Oma seisukohad tuleb kujundada nii läbirääkimisteks valitsuskomisjoniga 2008. aasta eelarve küsimustes kui ka pikemaks perioodiks.

Nimelt algab Euroopa Liidu programmeerimisperioodi 2007–2013 programmide ja projektide tegelik elluviimine ning Eesti Linnade Liit tahab neis küsimustes tõsiselt kaasa rääkida.

Samuti tuleb rahandusministeeriumiga läbi rääkida omavalitsuste tulubaasi küsimused ja keskkonnaministeeriumiga maade munitsipaliseerimise küsimused, kus seni veel pole leitud omavalitsuste arenguvajadusi rahuldavaid lahendusi.

Eesti Linnade Liidu juhiabi Inga Köster lisas, et Urve Tiidus nimetati ka Euroopa Nõukogu kohalike ja regionaalsete omavalitsuste kongressi (CLRAE) Eesti delegatsiooni üheks asendusliikmeks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)