Kihelkonna vallavolikogu otsustas uue rahvamaja kasuks (6)

Kihelkonna vallavolikogu otsustas uue rahvamaja kasuks

 

Eile otsustas Kihelkonna vallavolikogu ehitada praeguse põhikooli juurde uue rahvamaja.

Ehkki eelmisel nädalal peetud rahvakoosolekul soovis enamik kokkutulnuid volikogu liikme Sirje Salongi ja vallavanem Jüri Saare sõnul, et renoveeritaks vana, ajalooline rahvamaja, vallaasemikud siiski nii ei arvanud.

Endine vallavanem Marju Lõbus ütles, et koolimaja juures on rahvamaja edaspidi kindlasti odavam ekspluateerida, kuna saab kasutada olemasolevat katlamaja. Samuti on Lõbusa sõnul hoone eskiisprojektis ette nähtud nii väljarenditav söögikoht (et baar ei töötaks ainult pidude ajal) kui ka võimalus kasutada veerandi võrra enam ruumipinda – seda teise korruse arvelt.

Vana maja hinge ja aura kohta, mida toonitasid renoveerimise pooldajad, teatas Lõbus: „Hõngu ei saa rekonstrueerida, see kukub teile kaela!“ Volikogu esimees Rene Reinsoo, kes oli samuti vana rahvamaja renoveerimise poolt, nentis, et alevi keskus hakkab vana ajaloolise hooneta kindlasti manduma.

Praeguseks ei ole veel selge, kui palju oleks maksnud vana hoone rekonstrueerimine või läheb maksma uue maja ehitamine. Ekspertiise on tehtud erinevaid ning neist nähtub, et maksumus kujuneks mõlemal juhul enam-vähem samaks, kõikudes siia-sinna10 protsenti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)