Marek Niidi rekordijooksu nurjas tehniline apsakas

Kohilas BIG Kuldliiga esimesel etapil oli Saaremaa sprinter Marek Niit valmis uueks rahvusrekordiks 200 m jooksus. Kahjuks ütles vahetult enne jooksu üles elektrooniline ajavõtusüsteem, käsiajavõtuga mõõdetud rekordit ametlikult aga kinnitada ei saa.

Juunioride 200 m maailmameistri Marek Niidi Eesti rekord 20,96 jäi seekord püsima, kuigi käsitsi võetud aeg näitas stopperil numbreid 20,50, mis kanti ka protokolli. Reeglite järgi tuleb elektriajavõtu teadasaamiseks liita käsiajale 0,24 sekundit, mis annaks siis tõeseks tulemuseks 20,74. See tulemus oleks olnud suviste maailmameistrivõistluste B-normist sajandiku võrra parem.

Jooksja ise võtab juhtunut rahulikult. „Ikka juhtub. Mis mul seal pahandada. See aparatuur streikis neil seal ka varem,” rääkis Niit. Samas ei usu ta, et jooksis alla 20,80. Pigem olnud aeg 20,85 kanti. Juuni alguses Valgas järgmise jooksu tegev Niit usub, et uus rahvusrekord tuleb varem või hiljem.

Riigi rekordi püstitajatele on ette nähtud 10 000-kroonine preemia. Selle sai Niit siiski kätte, kuna korraldajate sõnul oli ilmselge, et Marek Niit jooksis Eesti kõigi aegade kiireima jooksu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)