Mandrinoored tutvustavad Ruhnus noorsootöö võimalusi

Juuni alguses rakendub Ruhnu saarel MTÜ Helesinine Unistus ja Ruhnu vallavalitsuse koostöös noorteprojekt „Mängime Ruhnus noorsootöö liikuma“, mille raames toimub mitmeid huvitavaid üritusi.

Projektimeeskonna esindaja Kertu Lindma sõnul on 6.–10. juunini kestva projekti eesmärk arendada Ruhnus noorsootööd, tutvustada saare noortele väljavaateid antud valdkonnas, ergutada Ruhnu noori isetegevusele ning samal ajal tutvustada mandri noortele väikesaare elu.

Projekti raames sõidab Ruhnu üle poolesaja mandrinoore. „Viie noorteorganisatsiooni esindajad tutvustavad oma tööd ja pakutavaid võimalusi läbi erinevate tegevuste,” selgitas Lindma.

Samuti sõidavad saare noortele uusi oskusi jagama kõhutantsijad, breikijad ja beat-boxi harrastajad „Üles astuvad kolm noortebändi,“ tutvustas Lindma, kelle sõnul on projektis osalemise vastu huvi tundnud ka õpilased Leisi keskkoolist ja Orissaare gümnaasiumist.

Tallinna pedagoogilise seminari teise kursuse tudengi Kertu Lindma sõnul sai idee alguse projektikoostamise tunnist.

„Üks meie seast on seotud Ruhnuga, nii me otsustasimegi teha oma projekti seotuna selle saarega,“ rääkis Lindma ning lisas, et plaani teostamiseks moodustasid neli kursusekaaslast MTÜ Helesinine Unistus.
Projekti põhitoetajad on Euroopa Noored Eesti büroo ja Kristiina Talu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)