Kõrgharidusega inimeste osakaal maakonnas väheneb (3)

Kõrgharidusega inimeste osakaal maakonnas väheneb

 

Statistikaameti andmetest nähtub, et Saare maakonnas on viimase viie aasta jooksul kõrgharidusega inimeste osakaal vähenenud ligi 10%.

Kõrgharidusega inimeste osakaal Saare maakonna tööjõu hulgas on viimase viie aasta jooksul vähenenud kiiremini kui üheski teises Eesti maakonnas.

Nii oli statistikaameti andmete järgi 2002. aastal Saare maakonnas kõrgharidusega inimeste osakaal tööjõu hulgas 20,5%, mis tookord oli täpselt Eesti keskmine näitaja.

2006. aastal oli sama näitaja vaid 10,9% (langus 9,6%). Samas oli Eesti keskmine näitaja 3,5% võrra tõusnud (vt tabel 1). Lääne-Eestis tervikuna on kõrgharidusega inimeste osakaal viimase viie aasta jooksul vähenenud, väike juurdekasv (+1%) on olnud vaid Pärnu maakonnas. Eestimaa teistes regioonides on sama näitaja tõusnud (vt tabel 2).

TTÜ Kuressaare kolledži direktor Anne Keerberg ütles, et põhjuseid, miks kõrgharidusega inimeste osakaal on viimaste aastate jooksul maakonna tööjõu hulgas vähenenud, võib olla mitmeid.

„Et süvapõhjusteni jõuda, väärib see nähtus kindlasti detailsemat uurimist,“ märkis ta, lisades, et pealiskaudsel vaatlusel võib näiteks üheks põhjuseks olla asjaolu, et viimastel aastatel on paljud inimesed hakanud korrastama oma aadressandmeid elanikeregistris.

„Kuid oma osa on kindlasti mänginud ka see, et viimase paari aasta vältel on mitmed riigiasutused oma esindused meie maakonnast hoopiski ära viinud suurematesse linnadesse – Pärnusse või Tallinna,“ rääkis Keerberg.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)