Eesti Postil uued postiindeksid

Alates 1. juunist hakkavad maapiirkondades kehtima uued postiindeksid ehk sihtnumbrid.

Eesti Posti Lääne regiooni juhataja Krista Esta ütles, et eelseisev muudatus puudutab vaid maapiirkondi. „Muudatus on seotud andmebaaside korrastamisega ning tingitud asjaolust, et Eesti Post soetab uue kirjasorteerimisliini, mis sorteerib kõik kirjad vastavalt kanderingidele,“ märkis Esta.

Kui seni oli näiteks mitmel haldusüksusel üks sihtnumber, siis uue korra järgi saab iga küla või alev oma postiindeksi. Eesti Posti esindaja andmetel võimaldab sihtnumbrite uus süsteem varasemast paremini arvestada eri piirkondade iseärasusi ning see lihtsustab ja kiirendab postisaadetiste sorteerimist ning kiiremat kättesaamist.

Krista Esta ütles, et Eesti Post on kõiki oma kliente eelseisvatest muudatustest teavitanud. Alates homsest on uued sihtnumbrid tasuta kättesaadavad Eesti Posti kodulehel www.post.ee

Ärikliente palub Eesti Post sihtnumbrite muudatused oma andmebaasidesse sisse viia hiljemalt käesoleva aasta 1. septembriks. Juhul kui sihtnumbreid andmebaasides ei muudeta, jõuavad saadetised lõpuks küll adressaadini, kuid väikese viivitusega.

Täpsustuseks varem ilmunud artikli juurde häiretest postiasutuste töös lisas Esta, et täna töötavad kõik Saaremaa postkontorid nagu tavaliselt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 128 korda, sh täna 1)