Ametikool otsib habemikke

Kuressaare ametikoolis on õpingutega lõpusirgele jõudnud järjekordne lend juuksureid. 12 noort ja hakkajat tütarlast õppisid veel möödunud aastal ühes Tallinna erakoolis, mille uksed suleti koolitusloa puudumise tõttu.

Uusi võimalusi otsides pöörduti Kuressaare ametikooli poole. Õppetöö korraldati praktikaga vahelduvate perioodidena ja juunis on kõik õppurid valmis sooritama riiklikku kutseeksamit, mille läbimine annab juuksuri kutsetunnistuse.

Eksam sisaldab aga ühe kohustusliku ülesandena ka habeme kujundamist. Harjutustööde jaoks on modelle leitud, kuid eksamil ei saa enam juhusele loota.

„Suurem osa meie õpilasi on mandrilt ja sealt oma modell kaasa tuua on tülikas,“ räägib õpetaja Merike Teär. „“Pealegi kantakse habet tänapäeval vähe, kuigi hoolitsetud habe on ilus, isikupärane ja rõhutab kandja mehelikku välimust.“

Noortel juuksuritel on tõsine palve igas vanuses habemikele, et nad tuleksid 11.–12. juunil toimuvale lõpueksamile modellideks ja laseksid oma habet kujundada. Registreerida saab end telefonil 45 24 676 või 45 24 600. Pärast eksamit pakutakse modellidele ametikooli restoranis tasuta lõunat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)