Tallinna Ülikool laiendab saarele kaugõpet

Tallinna Ülikool võib avada Saaremaal rekreatsioonikorraldajate (puhkemajandus) koolitamiseks rekreatsiooni bakalaureuseõppe õppekava kaugõppe vormis.

SA Ülikoolide Keskus Saaremaal juht Olev Tõru ütles Oma Saarele, et Tallinna Ülikool on valmis kaaluma Saaremaal kolmeaastase tasulise õppe avamist, kus semestri eest tuleb maksta 15 000 krooni. Õppega alustamine eeldab, et õppida soovijaid oleks vähemalt 15–20 inimest.

Olev Tõru sõnul võiksid eriala lõpetajad töötada kohalikus omavalitsuses vaba aja korraldajana, kehalise kasvatuse õpetajana või taastusravis. „Spaades oleks neil rakendust palju.“ Suve lõpus on plaanis eriala laiemaks tutvustamiseks viia läbi suveülikool.

Rekreatsiooni õppekava teema tõusis päevakorda seoses projektiga, mille käigus selgitatakse välja SA Ülikoolide Keskus Saaremaal võimalused paremini kaasa aidata regiooni arengule. Eesmärgiks on luua selgem ettekujutus koolitus- ja koostöövõimalustest, mida ülikoolid võiksid pakkuda maakonna ettevõtetele, omavalitsustele ja arendusüksustele.

Rekreatsioon tähendab töövõime taastamist aktiivse puhkuse kaudu. Rekreatsioonikorraldaja peab oskama pakkuda inimestele huvitavaid elamusi nii spordi- kui peosaalis, nii looduses kui ka linnas. Tal peavad olema võrdväärsed teadmised ürituste korraldusest, erinevate tegevuste spetsiifikast, loodusest ja kultuurist. Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse õppetooli lektor Mart Reimann on öelnud, et enamasti töötab rekreatsioonikorraldaja just siis, kui teised puhkavad, ning peab pidevalt vastama küsimusele, kas sa tööd ka teed või korraldad ainult meelelahutusüritusi?

Huvilised saavad täiendavat infot SA Ülikoolide Keskus Saaremaal meiliaadressilt yks@tt.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)