Laulupüha Martin Körberi meenutuseks

Laupäeval, 26. mail sai Salmel kokku laulurahvas, et üheskoos laulmisega tähistada 144 aasta möödumist esimesest laulupeost ning ühtlasi pidada meeles 1863. aastal toimunud laulupeo korraldaja, Anseküla kirikuõpetaja Martin Emil Körberi 190. sünniaastapäeva.

Kui Sõrvemaa esimesest laulupäevast võttis osa 60 lauljat ja umbes 500 kuulajat, siis seekord astusid rahva ette Salme külakoor ja meesansambel Punased Sõstrad (dirigent Anita Kangur) ning naisansambel Leedikiri (juhendaja Karin Pulk). Juba traditsioonilise külalisena oli laulupühal esinemas Kärla külakoor (dirigent Anita Kangur). Klaverisaade jäi Malle Veske hooleks ning moldpille ja torupilli mängisid Anita Kangur ja Marika Paas.

Kontsert sai alguse Körberi mälestuseks pühaliku küünlasüütamisega, mille Martin Körberi seltsi esindaja Olavi Oeselg pärast laulupüha koos lilledega Kudjape kalmistule suurmehe hauale viis.

Salme sõnaringi etleja Gerlin Kruuser esitas Olev Sau Sõrve-luulet ja muistse loo vanast Sõrvemaast ning Sõrve nõidadest. Kui siis pea pooleteist-tunnise kontserdi lõpu-ühislauludeks kõik lauljad lavale läksid ning kõlasid Kadri Hundi “Üksteist peab hoidma” ja Ülle Reinsoo “Kesselaid”, ei olnud publik aplausiga kitsi.

Järgmisel kevadel  möödub Eestimaa ühest esimesest laulupeost, Sõrvemaa laulupühast, juba 145 aastat ning kindlasti tuleb jälle üks kena kevadine kontsert.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)