Kuressaare põhikool saab uue majandushoone

Läinud nädalal algatas linnavalitsus detailplaneeringu, mis näeb ette Kuressaare põhikoolile majandushoone projekteerimise võimaluste väljaselgitamist.

Koolijuht Jaan Lember ütles, et detailplaneering peaks haarama kogu põhikooli kinnistut. „Ma loodan, et peale uue majandushoone rajamise leiab detailplaneeringus veel ka käsitlemist meie kinnistul olevate piirdeaedade ja teede korrastamine,“ rääkis Lember. „Praegu on meie kinnistu teedel olev asfalt väga ebaühtlane, mistõttu on pidev mure sadevete äravooluga.“

Rääkides uuest majandushoonest, ütles põhikooli direktor, et see tuleb vana hoone kohale, mis sai läinud aasta põlengus kannatada. Hoone alla minev pind on veidi alla 200 m2 ning kool hakkab uut ehitist kasutama majandusinventari hoidmiseks ja poiste käsitöötundides vajamineva puitmaterjali ladustamiseks. „Uude hoonesse on kavandatud ka riietusruumid koos kätepesemise võimalusega,“ märkis Lember.

Kuressaare linn omalt poolt soovib, et jalakäijatele säiliks vaba läbipääs üle Garnisoni tn 16 ja Väljaku tn 5 asuvate kinnistute. See võimaldaks Garnisoni tänavalt kiiresti pääseda Väljaku tänavale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)