Kuressaare ametikooli väisas Cedefopi delegatsioon

Sellel nädalal tutvus Euroopa kutseõppe arenduskeskuse (Cedefop) 15-liikmeline delegatsioon Kuressaare ametikooliga, et uurida meie maakonna kutseõppeasutuse koostööd ettevõtjatega.

Kuressaare ametikooli arendusdirektor Sirje Ellermaa ütles Oma Saarele, et Euroopa kutseõppe arenduskeskusel on traditsioon korraldada üle Euroopa eriteemalisi õppereise. Eestit väisava grupi lähetuse eesmärgiks on tutvuda vastuvõtva maa kutseõppeasutuste, sotsiaalsete partnerite ja väikeettevõtete koostööga.

„Õppereisile saavad kandideerida kõik kutseõppega seotud inimesed erinevatest riikidest,“ ütles ta. Tutvustatavaks kutseõppeasutuseks ehk „heaks näiteks” valisid Eesti-poolsed vastuvõtjad Kuressaare ametikooli.

Ellermaa rääkis, et esimesel päeval tutvustati külalistele Kuressaare ametikooli mitmesuguseid projekte ja koostööd ettevõtetega. Ettevõtja kogemust õpipoisikoolituse läbiviimisel jagas Primus PR OÜ juhataja Priit Riim. Reaalse õpipoisikoolituse toimimisega tutvuti  aktsiaseltsis Luksusjaht.  Cedefopi õpigrupile meeldis väga Villu Vatsfeldi värvikas ettekanne Saaremaa ajaloost ja eripärast, milles sisaldusid ka majanduse, tööhõive ning kutseõppe arenguga seotud aspektid.

Kolmapäeval tutvuti Saaremaa vaatamisväärsustega ning kohtuti Muhu valla ettevõtlike inimestega, kes on Leonardo arendusprojektide raames Kuressaare ametikooliga koostööd teinud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)