Puuetega inimesed said poe, kus oma toodangut müüa (4)

Puuetega inimesed said poe, kus oma toodangut müüa

 

Eile avas mittetulundusühing Randvere Tööõppekeskus pidulikult Kuressaares Pihtla teel poe, kus saavad oma toodangut müüa ja reklaamida puuetega inimeste ühendused. Lindi lõikasid läbi regionaalminister Vallo Reimaa, Saare maavanem Toomas Kasemaa ja Kaarma vallavolikogu esimees Margus Mänd.

Poe avamisel rõõmustas MTÜ Randvere Tööõppekeskus juhatuse esimees Aare Saar fakti üle, et mõnel vallal on üldse võimalik linnas pood avada, samuti teeb talle rõõmu, et need inimesed, kes tööõppekeskuses töötavad, leiavad nüüdsest endale väljundi. „Loodan, et selle poe külastatavus on aktiivne,“ avaldas Saar lootust.

Minister Vallo Reimaa rõhutas, et kui sageli tullakse välja kõlava loosungiga, et meil on võrdsete võimaluste ühiskond, siis tegelikkuses see alati nii ei ole. „Sellised toredad näited ja eeskujud nagu tänane poe avamine on julgustuseks teistele samalaadsetele projektidele,“ märkis ta, lisades, et kõik meie kodanikud peaksid tundma ennast võrdväärseina.

Maavanem Toomas Kasemaa avaldas siirast heameelt, et raskemas olukorras inimesed saavad endale väljundi ning tulla tagasi ühiskonda.
MTÜ Randvere Tööõppekeskus tegeleb ühiskonna nõrgema poole abistamisega. Seal õpivad erinevaid ameteid (vaibakudumine, õmblemine, puutööd jne) puuetega inimesed ja need inimesed, kes mingitel põhjustel on kaua tööturult eemal olnud. Seega püütakse inimesi panna end taas tundma täisväärtuslikena ja ühiskonnale vajalikena.

Tööturuametiga on tehtud head koostööd juba aasta. Kõik pikaajalised töötud on saanud Randveres käia väljaõppel ning nii mõnedki töötud on tööle saanud.

Kogu selle ürituse hingeks on Kaarma valla sotsiaalosakonna juhataja Liida Kaare, kelle sõnul oodatakse ka vastavatud poe puhul, et puuetega inimeste ühendused julgelt oma kaupa reklaamiksid. Puuetega inimesed ei pea elama ainult toetustest, nad saavad ka ise midagi ära teha oma elukvaliteedi parandamiseks. „Ka need inimesed tahavad ise ühiskonnale midagi anda, mitte ainult toetustest elada,“ sõnas Kaare.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)